blank
Binance CoinHaberler

Rekor Düzeyde BNB Yakıldı! “Beklentiyi” Satın Alan Piyasa “Gerçeği” Sattı!

BNB yakma işlemi gerçekleşti.

48 saat içerisinde 14. BNB yakma programı kapsamında rekor düzeyde BNB yakılacağını belirtmiştik.

İlgili Haber  Saatler Sonra Binance Coin'ler (BNB) Yakılacak!

BNB yakma işlemi tamamlandı ve şimdiye kadarki en yüksek BNB yakma rekoruna ulaşıldı. Tam olarak 3.619..888 BNB tedavülden kaldırıldı. Yaklaşık değeri 166 milyon dolar BNB’lerin yakılmasıyla birlikte BNB arzı 170.543.825’e düştü.

Kaynak: Binance

Yapılan açıklamada Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun BNB yakma programının hızlandırılmasına ilişkin görüşleri de paylaşıldı.

BNB’lerin yakılacağının duyulmasından sonra haberi satın alan yatırımcılar, BNB’nin 47.2$’a kadar yükselmesini sağladı. BNB’lerin yakıldığının duyulmasından sonra beklenti bittiği için BNB fiyatı da 43.7$ seviyelerine kadar geriledi. Yani piyasalarda sıkça gördüğümüz “beklentiyi al, gerçeği sat” yine gerçekleşti.

BNB Yakma Programı ve Amacı Nedir?

Binance’nin mevcut BNB Coin yakma programına göre, her üç ay da bir Binance ticaret hacminin %20’si oranında BNB’yi geri almak veya yok etmek şeklinde ortadan kaldırıyor. Bu işlemle halka arz sırasında üretilen 200 milyon BNB’nin %50 sinin piyasadan kaldırılması hedefleniyor. BNB’nin bugünkü arzı 170.543.825 adet. Şuana kadar coin yakma hedefinin %30’u tamamlanmış durumda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Başa dön tuşu