DogecoinHaberler

Ric Edelman, “Dogecoin Şakadan İbaret Bir Aldatmaca, Uzak Durun!”

Yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi değerlere yönlenmeleri konusunda uyaran Edelman, işlerin DOGE için daha da kötüleşeceğini iddia etti.

Edelman Financial Engines’in kurucusu, finans konularında uzman yazar ve “The Ric Edelman Show” adlı haftalık kişisel finans radyo programının sunucusu Ric Edelman, son yaptığı programlarından birinde yatırımcıları DOGE’dan uzak durmalarını tavsiye etti.

Dogecoin’i şakadan ibaret bir aldatmaca şeklinde tanımlayan Edelman, fiyatın daha da düşeceğini iddia ederek yatırımcıların DOGE’yi görmezden gelmeleri ve Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yönelmeleri konusunda uyardı.

An itibarı ile ilk 10 kripto para biriminden biri olan ve listenin 7. sırasında yer alan DOGE, son 24 saatte %9’luk bir düşüşle 0.2130 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’deki düzeltme yönlü hareketlenmenin devam etmemesi durumunda ise işler DOGE için daha da kötüleşebilir.

Satış baskısının artması halinde 0.210 doların altında 4 saatlik kararlı bir mum çubuğu kapanışı gerçekleşebilir. Böylesi bir hareketlenme de DOGE için %10’luk bir düşüş anlamına geliyor. Söz konusu düşüş ise fiyatı 0.193 dolara, devamında ise 0.187 dolara kadar geri çekebilir.

Yukarı yönlü durumda ise DOGE’nin 0.235 – 0.24 aralığında önemli bir direnci olduğu görülüyor. Her ne kadar Edelman gibi analistler DOGE’yi “batacak” olacak tanımlasa da geçmişte olduğu gibi sert yükselişlerin başlaması ile yatırımcılarda FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi ön plana çıkabilir. Bu durumda ilk etapta 0.30 dolar direncine kadar bir yükseliş görebiliriz.

Öte yandan Elon Musk’ın kendisini “DOGE babası” olarak tanımladığı manipülatif tweetlerinin devam edeceğini göz önünde bulundurursak Dogecoin’in ani fiyat artışlarıyla yeniden gündeme geleceği yorumunu yapmak çok da yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kemal Paşa

Doge için 24 temmuzu bekleyin.

Anonim

5.5 tl yi bulmasi tahminin kac ayı bulur.


Başa dön tuşu