Kripto HaberleriHaberlerRipple CEO'suna Göre Rusya'nın Kripto Para Borsalarından Yararlanması İmkansız!

Ripple CEO’suna Göre Rusya’nın Kripto Para Borsalarından Yararlanması İmkansız!

Takip et

Batılı güçlerin Rusya bankalarına uyguladığı ambargoların ve Rus finans kurumlarının SWIFT erişimini yasaklayan son sert önlemlerin ardından pek çok kişi Rusya’nın söz konusu yaptırımlardan kaçmak için kripto paralara sığınabileceğini öne sürdü.

Günlerdir tartışma konusu olan iddiaları doğru bulmadığını belirten Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise Rusya’nın küresel yaptırımlardan kaçmak için kripto varlıkları kullanamayacağını belirtti.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Rusya hakkındaki düşüncelerini paylaştığı güncel bir tweette Rusya’nın kripto para birimlerini kullanamamasının nedenleri olduğunu belirtti:

Kripto para borsasının çalışma mantığını anlatan Garlinghouse, küresel kripto ticaret platformlarının kara listeye alınmış bir ülke veya bireylere hizmet sunamayacağını ifade etti.

Bunun olması halinde bu kurumların lisanslarını kaybedebilme noktasına gelebileceğini belirten Garlinghouse, kripto borsalarının çeşitli bankalarla ortaklıkları bulunduğunu söyledi.

Ünlü CEO, kripto para borsalarının bu talihsiz gelişmeyi durdurmak için kullanıcılarından KYC/AML gerekliliklerine uymalarını talep etmeyi de içeren sıkı önlemler aldıklarını ifade etti.

Garlinghouse ayrıca

Örneğin RippleNet, her zaman yaptırım uygulanan bankalarla veya sınırlı karşı taraf olan ülkelerle çalışmamaya kararlı olmuştur ve bugün de öyle olmaya devam etmektedir. Ripple ve müşterilerimiz OFAC yasalarını ve KYC/AML’yi destekliyor ve uyguluyor.

diye ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları