HaberlerXRP

Ripple Davası Kızışıyor: SEC, Ripple’ın İtirazına Yanıt Verdi!

Ripple davasındaki son gelişmeleri aktardık.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a karşı açtığı davada önemli bir gelişme yaşandı.

İlgili Haber
SEC, Ripple'a Karşı Yeni Kanıt Buldu: Dava Sertleşiyor

Bildiğiniz üzere SEC, geçtiğimiz hafta altı bankaya bildiri göndererek Ripple’ın üst düzey iki yöneticisinin sekiz yıl boyunca bütün banka kayıtlarının incelenmesini talep etti.

Bu talep üzerine CEO Brad Garlinghouse ve Chris Larsen mahkemeye itirazda bulunarak şahsi mal varlıklarındaki değişim ile Ripple davası arasında illiyet bağı olmadığını, SEC’in bu talebinin haksız ve aşırı olduğunu ifade ettiler.

Mahkemeden, SEC’in kişisel malvarlıklarına yönelik inceleme talebini reddetmesini isteyen Ripple yöneticilerine yanıt, SEC’ten geldi.

SEC söz konusu kayıtlara erişmek istemesinin nedenini şu şekilde açıkladı,

“XRP hareketlerini ve satışlardan elde edilen gelirleri belirlemenin tek güvenilir yolu budur. Ayrıca davalıların XRP’nin değerini artırma çabalarının tespiti ve kişisel olarak bunu finanse edip etmediklerini belirlenmesi için bu inceleme gereklidir.”

SEC’in talebi büyük ses getirmiş ve Ripple kanadı itirazlarını artırmıştı. Sec verdiği son yanıtla Ripple kanadını geri püskürttü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mert

Zaten bütün balinaların ve kurucuların amacı coin in değerini bir artırıp bir azaltarak, milletin zarar, kendilerinin ise kar etmeleri değil mi?

Murat capanoglu

İnsan bir yayinladigi haberi okur..tabi bu sacmaligi bilerek yapmiyorsa..baslik sirf kisiyi sayfaya cekmeye yonelik..1 adim ileri gidemessiniz bu sekilde.yaziklar olsun

Anonim

Sende mi benim gibi ripple mağdurusun 🙁


Başa dön tuşu