XRP

Ripple Davasında Yeni Gelişme: Davanın Reddi İçin Mahkemeye Başvuruldu

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, dava reddi için yeni bir başvuruda bulundu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden avukatlar tarafından Federal Yargıç Analisa Torres’e yeni bir başvuru yapıldı.

Söz konusu başvuruda Ripple CEO’sunun kendisine ve şirkete dava açan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu yetkilerinin dışında hareket etmekle suçladığı görülüyor. CEO, SEC’nin açtığı davayı yetkisi dışında hareket etmekten dolayı rafa kaldırmak yani davanın kapatılmasını istiyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Ripple'dan SEC Davası İle İlgili Açıklama Geldi - XRP Fiyatı Uçuşa Geçti

SEC, Yetkisini Aşıyor

Garlinghouse’ın avukatları, davacının söz konusu XRP satışları ile ilgili “ekonomik gerçekleri” anlayamadığını vurguladı.

SEC’nin davasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın bu olaylardan sorumlu olduğunun ve bunları bildiğinin vurgulandığı ancak bu iddianın yanlış olduğunu belirten avukatlar, 2015 yılındaki bir olaya da dikkat çekti.

ABD’nin finansal regülatörlerinden FinCen, 2015 yılında XRP’nin bir menkul kıymet değil, sanal para birimi olduğunu vurgulamıştı.

Buna rağmen FinCen’in kendi standartları kapsamında sanal para birimi olarak belirtilen bir varlığın federal menkul kıymet yasalarına göre menkul kıymet muamelesi de görebileceği dikkat çekiyor.

Ripple ve yöneticileri ise SEC’nin XRP’yi menkul kıymet olmakla suçlamasının doğru olmadığını vurgulamakta.

Buna ek olarak Garlinghouse tarafından yapıldığı iddia edilen işlemlerin ABD merkezli olmadığı da belirtilerek bunun aslında SEC’nin yetkisini aşan bir dava olduğu belirtiliyor.

Bu iddiaya rağmen ise SEC’nin iddianamesinde Garlinghouse’ın en az 4 tane ABD merkezli kripto para borsasına satış yaptığı iddiası hala geçerliliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu