HaberlerXRP

Ripple Davasında Yeni Gelişme

Ripple önceki iddialara ek olarak yatırımcıları yanıltıcı reklam yapmakla da suçlanıyor.

Bilindiği gibi eski XRP yatırımcılarından Bradley Sostack 2 sene önce Ripple’a dava açmış ve şirketi, ABD menkul değerler kanunu çiğnemekle suçlamıştı. Sostack’in XRP’nin bir menkul değer olmadığı yönündeki iddialarına yeni bir boyut geldi. Davacı, söz konusu iddialarına bir de Ripple’ın Kaliforniya İş ve Meslekler Bölüm 17500’ü ihlal ettiğini ve yatırımcıların yanılmasına sebep olacak bir sahte reklamcılık eylemi içerisinde olduğunu ekledi.

Söz konusu bu yeni iddialarda yer alan, şirketin yanıltıcı reklamlarının temelinde ise XRP‘nin oluşumu, piyasadaki XRP arzı, XRP‘nin benimsenmesi gibi konular var.

İddialar bununla da sınırlı değil. Şirketin “Kaliforniya Haksız Rekabet Yasası”nı ihlal etmesi de Ripple aleyhine açılan davanın farklı bir boyuta taşınmasına neden olabilir. Ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse halka uzun vadeli XRP yatırımı yaptığını söylerken geri planda gizlice XRP satmakla (67 milyon XRP) suçlanıyor.

İlgili Haber
Şok İddia: Ripple CEO'su Elindeki XRP'leri Sattı!

Bununla birlikte Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un XRP’yi menkul bir kıymet olarak sınıflandırmanın mümkün olmadığı ve bunun son derece açık ve net olduğu yönündeki iddiaları devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu