HaberlerXRP
Öne Çıkan Haber

Şok İddia: Ripple CEO’su Elindeki XRP’leri Sattı!

İddialara göre Garlinghouse elindeki XRP'leri kimseye fark ettirmeden elden çıkarmış!

An itibarı ile 0.1750 dolardan işlem gören ve az da olsa yükseliş emareleri gösteren XRP ile ilgili bir gün geçmiyor ki yeni bir sansasyonel haber çıkmamış olsun. Aslında söz konusu haberlerin temelinde yine Ripple şirketi yatıyor. Nitekim XRP’nin merkeziyetsiz kripto para mantığına aykırı olduğu iddiaları da Ripple’a dayandırılıyor.

Bilindiği Ripple’ın devam etmekte olan davası -XRP menkul değer mi değil mi- henüz sonuçlanmış değil. Halihazırda sürüncemede kalan davanın yankılarına bir de yeni ortaya çıkan iddialar eklenince XRP yatırımcıları iyice tedirgin hale geldi.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Davasında Önemli Karar!

İki gün önce çıkan haberlere göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un elindeki XRP’leri kimseye fark ettirmeden satmış olabileceği ve bir yandan da yatırımcıları XRP’ye yönelmeleri için teşvik ettiği iddia ediliyor.

Söz konusu iddialar yeni bir mahkeme sürecinin daha başlamasına sebep olabilir. Öyle ki aldatıldıklarını iddia edenler, mahkemeye yapmış oldukları şikayeti şuna dayandırıyorlar: Ripple CEO’sunun kendisini HODL odaklı, çok çok uzun vadeli bir yatırımcı şeklinde lanse etmesine rağmen 2017’de 67 milyon adet XRP’yi sattığı gerçeği. Üstelik ortaya atılanlar bununla da sınırlı değil, ünlü CEO’nun Ripple’dan aldığı XRP’leri çok kısa bir zaman içerisinde itibari paraya çevirmiş olduğu da söyleniyor.

Bu iddialar henüz kanıtlanmamış olsa da, eski Ripple çalışanı olan ve şirketten ayrılan Jed McCaleb’in elindeki XRP’leri bu fiyatlardan sattığı biliniyor. Ripple CEO’sunun da benzer bir şekilde elinde XRP’leri satmış olabileceği iddiaları da bu olay sebebiyle daha fazla güçleniyor.

İlgili Haber
Ripple'ın Kurucu Ortağı 1 Milyardan Fazla XRP Satmış! Bu Ne Anlama Geliyor?

Şimdi herkesin gözü ileri tarihe ertelenen önceki dava ile söz konusu bu yeni iddiaları temel alan yeni mahkeme sürecinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu