BlockchainHaberlerKripto Para

Ripple, Google ve Bill Gates Vakfı Güçlerini Birleştirdi!

Dünyanın dev şirketleri herkes için eşit ödeme hizmeti geliştirmek adına adeta yarış halindeler.

Her ne kadar dünya, teknolojik anlamda çok yol katetmiş ve 100’ü aşkın ülkede insanlar para gönderip alabilmelerini sağlayan mobil para teknolojilerinden yararlanıyor olsalar da hala 1.7 milyardan fazla insan söz konusu hizmetlere ulaşma noktasında sıkıntı yaşıyor. Dünya devi büyük şirketler ise herkesin yararlanabileceği erişimi ve kullanımı kolay ödeme sistemleri ile insanları buluşturmak için adeta yarış halindeler.

Bu amaçla güçlerini birleştiren şirketler arasında ortak sayısını her geçen gün artırma yolunda emin adımlarla ilerleyen Ripple şirketi ile Google ve Bill & Melinda Gates Vakfı da yer alıyor. Söz konusu üçlü dünya genelindeki finansal gelişimi bir üst noktaya taşımak için adeta Voltran oluşturmuş durumdalar. Amaçları dünya genelindeki 1.7 milyar insanı bankacılık ve ödeme işlemi hizmetleriyle sorunsuz ve basit şekilde buluşturmak.

Mojaloop Vakfı, birkaç gün önce yaptığı açıklamayla Bill & Melinda Gates Vakfı’nın öncülüğünde Ripple, Software Group, ModusBox, Crosslake Technologies ve Dwolla iş birliğiyle gerçekleşen çalışmalar neticesinde 3 sene önce geliştirilen dijital ödeme sistemleri oluşturma kuruluşlarını güçlendiren açık kaynaklı yazılım projesi “Mojaloop”un global ödeme hizmetleri için kurulduğunu belirtti.

Bir anlamda “herkes için eşit finansal hizmet” mottosuyla geliştirilen sistem; dünyanın herhangi bir noktasındaki bireylerle bankaları, dijital finansal hizmet sağlayıcılarını, teknoloji şirketlerini ve düzenleyici kurumları buluşturmuş olacak. En önemlisi de banka hesabı olmayan kişiler bile söz konusu hizmetten yararlanma imkanına sahip olacaklar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Boş iş


Başa dön tuşu