fbpx
HaberlerXRP

Ripple Hız Kesmeden Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Ödeme Ağı Ripple Hız Kesmeden Yaygınlaşmaya Devam Ediyor

Ödeme ağı olan Ripple, bugün yaptığı bir açıklama ile yaptıkları yeni anlaşmaları duyurdu. Yapılan açıklamada 4 ülkeden 5 banka ve para transferlerine aracılık yapan şirketler ile anlaştıklarını belirtti.

Ripple ağına katılacak firmalar şunlardır; Kanada’dan Zip Remit, Brezilya’dan Beetech, Singapur’da para transferi firması InstaReM, Hindistan Bankası Induslnd, Brezilya menşeili banka Itau Unibanco. Bu firmaların her biri kendilerine en uygun Ripple ağını kullanacak. Ripple’in gerçek zamanlı ve küresel çaptaki ödemeleri ile tam uyumlu bir şekilde çalışacak.

Zip Remit ve Beetech Ripple’in xVia’sını kullanacak. Böylece kişiden kişiye para transferlerini üstlenmeyi amaçlıyorlar. Itau Unibanco, InstaRem ve Induslnd ise xCurrent sistemini kullanarak, gerçek zamanlı ve küresel çaptaki para transferlerini gerçekleştirebilecekler.

Bunlara ilaveten hem Zip Remit hem de Beetech, xCurrent’ı yeni yeni kullanan Çin menşeili şirket olan LianLian ile çalışmayı planlıyorlar. InstaREm CEO’su Prajit Nanu, eğer tüm bu anlaşmalar gerçek olursa elbette bundan en fazla yarar sağlayan firma Ripple olacağını belirtti. Ripple iş geliştirme departmanı sorumlularından Patrick Griffin, Ripple ile bir araya toplanan firmaların müşterilerine daha büyük hizmetler edeceğini savundu.

Ripple ağı büyümeye devam ettikçe, diğer firmalarında güçleneceğini ve güneydoğu Asya’da Ripple ödeme ağını kullanan firmalarında, InstaRem’i kullanacaklarını söyledi. InstaRem’de senelik yaklaşık 500 binin üstünde işlem gerçekleşiyor. Şirket şu an 60’dan fazla ülkeye hizmet vermeye devam ediyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı