HaberlerXRP

Ripple için önemli anlaşma: banka müşterileri için mobil uygulama geliyor

Birçok banka ile anlaşan ve anlaşmalarına da devam eden Ripple, Japon finans devi SBI ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma neticesinde banka kullanıcıları XRP’yi ödeme aracı olarak kullanabilecekleri bir mobil uygulamaya sahip olacak. Android ve IOS’a çıkacağı duyurulan uygulama yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Uygulamanın yıl sonuna kadar çıkmasını hedeflediklerini söyleyen SBI Ripple Asia CEO’su Takashi Okita, uygulamanın MonayTap adında olacağını ifade etti.

Japon Bankacılık Konsorsiyumu tarafından desteklenen uygulama ilk olarak şirketlerin bünyesinde olan 3 bankanın müşterilere sunulacak. Testler tamamlandığında ise 3 olan banka sayısının 61’e yükseleceği bildirildi.

Müşteriler bu hizmet sayesinde QR kod veya telefon numarası kullanarak bankalar arası hiç bir hafta sonu veya tatil engeline takılmadan saniyeler içerisinde para transferlerini gerçelştirebilecek.

Bu işlemler için Ripple’nin xCurrent sistemini kullanacak olan bankaların işlem komisyonları için XRP ödeyip ödemeyeceği henüz kesin değil. Bilindiği gibi Ripple sistemini kullanan bankalar komisyonda başka kripto paraları da kullanabiliyor. Ancak XRP kullanılması durumunda fiyatın olumlu bir şekilde etkileneceği konuşulan konular arasında.

İlgili Haber  Olumlu Haberlere Rağmen Ripple Neden Yükselmiyor?

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu