XRP

Ripple, SEC Davası Sonrasında Yüksek Mahkemeye Gidecek mi? Ünlü Avukat Yorumladı

Ünlü avukat Stephen Palley, Ripple'ın dava sonucuna itiraz edip etmeyeceğini yanıtladı.

Ripple’a açılan menkul kıymet davası sadece şirketi değil aynı zamanda kripto para birimi XRP’yi de dibe sürükledi. XRP, dava haberinden sonra değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti ve devam eden belirsizlik bunun sürmesine neden olabilir.

Gary Gensler’ın Gelmesi, Ripple’a Umut Oldu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanının değişmesi ve Gary Gensler’ın seçilmesi aslında yatırımcılara umut oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da Gensler’ı hoş bir şekilde karşılayarak bunun istedikleri bir durum olduğunu belli etti.

Buna rağmen Ripple ve devam eden dava için en kötü senaryonunu düşünülmesi, boşuna umutlanmanın önüne geçebilir.

İlgili Haber
Yeni SEC Başkanı Resmen Atandı! Ripple'dan (XRP) Biden Yönetimiyle Çalışmaya Hazırız Mesajı

Ünlü avukat Stephen Palley ise davanın kaybedilmesi durumunda nasıl bir senaryo izlenebileceğini ele aldı.

Avukat Palley, Ripple’ın Yüksek Mahkeme yolunun tutmasının pek olası olmayacağını düşünüyor. Palley, mahkemenin bir üst kademeye taşınması durumunda bunun “büyük ihtimalle” kaybedilecek bir savaştan ibaret olacağını düşünüyor.

Bu kararın karşısına çıkmak ve mevcut yasaları değiştirmek için Yüksek Mahkeme yolunun doğru olmadığını belirten Palley, mahkemedeki otoritenin kripto para sektörüne pek sempati beslemediğini belirtti.

Bu durum aslında regülatörler ve üst düzey kurumlar arasında yaygın bir durum olarak biliniyor. ABD’nin yeni Hazine Bakanı olarak gösterilen Janet Yellen da kısa süre önce benzer bir duruma parmak bastı. Yellen, kripto paraların kara para aklamak için kullanılan araçlar olduğunu belirterek bunların regüle edilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Hazine Bakanı Adayı Janet Yellen: "Bitcoin ve Kripto Paralar Konusunda Endişeliyim."

Palley’a göre ise Yüksek Mahkeme bünyesindekiler de Yellen gibi düşünüyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu