Kripto HaberleriHaberlerRipple-SEC Davasında Gelişme: XRP'den SEC'e Karşı Yeni Suçlama Geldi!

Ripple-SEC Davasında Gelişme: XRP’den SEC’e Karşı Yeni Suçlama Geldi!

Takip et

Ripple davasındaki sanıklar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) bilirkişi raporları konusunda “aşırı bir tutum” sergilemekle suçladı.

Davalılar, yargıç Analisa Torres’e hitaben yazdıkları yeni bir mektupta, davacının “somut eleştirileri” bastırmaya çalıştığını iddia ediyorlar.

Deaton Hukuk Bürosu’ndan avukat John Deaton Mayıs ayı sonlarında, yargıçtan on binlerce XRP yatırımcısı adına bir dilekçe sunmasına izin vermesini talep eden bir mektup sunmuştu.

İlgili Haber
Kolombiya'dan Ripple (XRP) Kullanımı Haberi Geldi!

Bu hamle, SEC’in uzman bilirkişisi Patrick B. Doody’nin XRP sahiplerini bu tokeni satın almaya neyin motive ettiğine dair bir rapor hazırlamasının hemen ardından geldi.

Deaton, yetersiz kanıtların sunumunu engelleyecek bir Daubert önergesi sunma niyetinde olduğunu ifade etti.

Avkuat Jeremy Hogan, Ripple’ın Bu Hamlesinin Davanın Seyri Açısından Önemli Olduğunu Söyledi

Hogan & Hogan’ın avukatlarından Jeremy Hogan, bilirkişiyi devre dışı bırakmanın SEC açısından davanın ispatlanmasını çok daha zor hale getireceği için bu talebin “önemli” olduğunu söyledi.

9 Haziran’da mahkeme SEC’in Daubert davasına katılma talebine karşı yazdığı itiraz mektubunun gizlenmesi talebini, kurumun gereğinden fazla gizlilik uygulamaya çalıştığını ileri sürerek reddetmişti.

15 Haziran’da SEC, uzman tanığı “daha fazla tehdit” ve “tacizden” korumak amacıyla önerdiği düzeltmeleri sunmuştu.

SEC, konuyla ilgili olarak “Ancak hiçbir uzman tanık, sadece uzman tanık olarak hareket etmeyi kabul ettiği için bir aşağılama, taciz veya tehdit kampanyasına maruz kalmayı beklememelidir” demişti.

Ancak davalılar, SEC’in “uzmanlarının görüşlerine yönelik kamuoyu eleştirilerini bastırmaya” çalıştığını iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları