HaberlerXRP

Ripple (XRP) Genel Danışmanı Davayla İlgili Açıklama Yaptı: “SEC İkiyüzlülük Yapıyor!”

Ripple (XRP) genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC ile aralarında süregelen dava hakkında açıklama yaptı.

Ripple (XRP) genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC’e “ikiyüzlülüğü” konusunda yüklendi. Alderoty, Ripple davasından önceki bir başka davaya atıfta bulunarak düzenleyici kurumu eleştirdi ve “ikiyüzlülüğünün şaşırtıcı olduğunu” belirtti.

Daha önce, üst düzey avukat SEC’i Ripple davasıyla ilgili gecikme yapmakla suçlamış ve kurumu davayı hızlı bir şekilde ilerletmeye çağırmıştı.

“SEC’in Geciktirmeleri Nedeniyle XRP Davası 2023’te Bitecek”

Alderoty, SEC’in gecikmesine rağmen, Ripple ve mahkemenin sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için özenle çalıştığını söylüyor. Bununla birlikte, bir çözüme ancak 2023 yılında ulaşılacağına inanıyor.

Ripple genel danışmanı, 2022 yılının getireceklerine ilişkin olarak daha önce yaptığı açıklamada, bu yılın tüm dikkatlerin kripto para mevzuatında olacağı ve sektörün geleceğinin söz konusu olacağı bir yıl olacağını belirtmişti. Geçtiğimiz yıl, kripto para endüstrisi değer olarak neredeyse dört katına çıkarken, aynı zamanda önemli adaptasyon dönüm noktalarına da ulaştı.

Alderoty , ABD’de teknoloji inovasyonu sıklıkla düşmanlıkla karşılandığını iddia etti ve ABD dışındaki ekonomik rakiplerin dijital varlıkları, Blockchain destekli gerçek zamanlı ödemeleri ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) hızla benimsediğini de sözlerine ekledi.

SEC, Hinman E-postaları İçin Israrını Sürdürüyor

XRP davasındaki son güncellemelerde SEC, Hinman’ın e-postalarının avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğu konusunda ısrar ettiği Nisan ayı sonundaki mektubunu desteklemek için bir yeni bir yanıt göndermişti.

İlgili Haber
Ripple'ın Bugün Beklenen Hinman E-Postaları Davanın Seyrini Değiştirecek Mi?

Ripple davalılarına verilen son yanıtta, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın SEC’in avukatlarından hukuki tavsiye aldığı ve bu nedenle belgelerin avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğu ve mahkemede sunulamayacağı belirtilmişti.

Devam eden davadan etkilenmeyen Ripple, fon transferi için Litvanya merkezli bir çevrimiçi platform olan FINCI ile işbirliği yapmak üzere harekete geçti. Bu ortaklığı hayata geçirerek Ripple, XRP tarafından desteklenen ODL platformunu kullanarak bir ödeme koridoru oluşturmayı planlıyor, böylece FINCI müşterileri Avrupa’dan Meksika’ya para gönderebilecek.

Ripple’ın ODL ağı halihazırda aralarında Meksika, Japonya, Avustralya, Güney Kore ve Filipinler’in de bulunduğu 22 ülke ve noktayı kapsıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu