AnalizXRP

Ripple (XRP) Gerçekten 0 Dolara Mı Düşecek?

Son değer kayıplarından sonra XRP fiyatında gerçekten 0 dolara düşüş olup olmayacağı hakkında soru işaretleri oluştu.

XRP fiyatı son haftalarda 2017 yılından beri en düşük seviyesine geriledi ve fiyatında yaşanan bu gerileme dolayısı ile birçok XRP yatırımcısı hayal kırıklığı yaşadı. XRP fiyatının bu kadar fazla değer kaybına uğramasının ardında neler olup bittiği soru işaretine sebep olurken, yatırımcılar 2017 yılında görülen bu seviyenin 2 senenin ardından ”rekor yükselme yerine rekor düşüş” olduğunu ifade ettiler.

Bitcoin’de yaşanan son düşüşlerin altcoin düşüşlerini doğrudan etkilediği zaten bilinen bir gerçek. Ancak analistler bir süredir XRP için ‘bas bas bağırıyor’ ve değerinin düşebileceği konusunda piyasadaki mevcut ve yeni yatırımcıları uyarmayı sürdürüyorlardı. XRP’nin gün içerisinde 0.175 dolara kadar gerilemiş olmasının ardında balinalar olduğu kadar mevcut yatırımcıların da bu tür uyarıları dikkate alarak hareket etmiş olması yatıyor olabilir. Bugüne kadar çok sayıda düşüşün ardından başarı ile kalkan XRP’nin yeniden başarılı bir yükseliş yaşaması mümkün olsa da kısa vadede düşüş eğilimlerinin devam etmesinin de mümkün olduğu belirtiliyor.

XRP 0 dolara mı düşecek?

Daha önce Alex Krüger gibi isimler XRP fiyatında gerileme olacağını ve fiyatın Şubat 2020’ye kadar sıfır dolara kadar ineceği yönünde şok açıklamalarda bulunmuştu.

İlgili Haber
Ünlü Analistten Korkutan Ripple (XRP) İddiası: "Fiyat Sıfırlanacak!"

XRP fiyatında 0 dolara düşüş iddiası bazı kripto para analistleri tarafından gündeme gelmiş olsa da kesin olarak 0 dolara düşüp düşmeyecek olduğunu net olarak bilmek mümkün olmuyor. 2020 yılında 0 dolara düşecek olduğunu iddia edenler olduğu gibi 2021 yılında da 0 dolara düşebileceğini öne süren bazı XRP analistleri mevcut. Ancak çoğu kripto para birimi analistine göre XRP’nin 0 dolara düşmesinin ancak Ripple’ın çok fazla aksi adım atması ve çok daha fazla satış yapar ve mevcut XRP yatırımcılarını kızdırır ise mümkün olabileceği belirtiliyor.

Bitcoin fiyatında 0 dolara düşecek olduğunu iddia edenler ne kadar gerçekçi konuşmuyor ise XRP analistlerinin de bu konuda net olarak ne kadar gerçek olduklarını önceden bilebilmek mümkün değil. Ancak XRP eğer ki 0.10 dolar altına geriler ise 0 dolara gerileyerek kendi kendine ‘imha’ olmasının mümkün olabileceği ve bu seviyenin son derece riskli olan bir seviye olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Ripple (XRP) Haftalık Grafik

Son birkaç ay içerisinde XRP, yatırımcısına yüzde 40 oranda zarar ettirmiş durumda. Bu da neredeyse varlığın yarısının erimesi anlamına geliyor. Analistler bu sert düşüş ve yükseliş dönemlerinde altcoinlerin BTC karşısında değer kaybettiğini ifade ederken kripto para piyasasındaki tek güvenli limanın piyasanın yüzde 67,7’sini elinde tutan Bitcoin olduğunu söylüyorlar.

*XRP fiyatının 0.31 dolar ve üzerine tekrar yükselmesi için %55 oranında bir değer kazanması gerekir ki tekrar eski seviyelerini görebilsin. Aksi durumda daha çok düşüşler yaşanmaya devam edebilir ve bunu engellemek mümkün olmayabilir.

XRP fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/fiyat-takibi/XRP/ripple/

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu