blank
HaberlerXRP

Ripple (XRP), Kendi Evi ABD’de Neden Popüler Değil ?

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse CNN'e verdiği röportajda XRP ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ripple CEO’su Garlinghouse Ripple’ın müşteri portföyünün ülkelere göre dağılımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

2 Aralık’ta CNN’e röportaj veren Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse, Ripple’ın geleceği, ABD’de yaşadıkları yasal zorluklar ve ABD’deki müşteri portföyleri ile önemli bilgiler verdi.

Garlinghouse’nin açıklamalarına göre her ne kadar Ripple’ın merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde olsa da müşterilerinin %95’i ABD’den değil. Son dönemde regülasyon haberlerinin sık sık gündeme geldiği ABD’de, yasal belirsizlikler nedeniyle Ripple müşterileri, Ripple’ın XRP ile ilgili hizmetlerini kullanmaktan çekiniyor. Garlinghouse’a göre Ripple, ABD’de popüler değil. Müşterilerinin sadece %5’i ABD vatandaşı.

Bunun nedenleri ile ilgili açıklamalar da bulunan Garlinghouse, Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’in, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer büyük kripto para birimlerini yıllar önce menkul kıymet olmayanlar olarak tanıdığını, Ripple için bu durumun hala belirsizliğini koruduğunu söyledi. SEC tarafından menkul kıymet olmayanlar kategorisine giren kripto paralar bir para birimi olarak değerlendiriliyor. XRP ile ilgili SEC tarafından böyle bir karar alınmış değil. Bu durum ABD’de XRP kullanıcıların bazı yasal engellere ve ek vergi yüklerine katlanması anlamına gelebiliyor.

XRP’nin niteliği, netliğe kavuşana kadar ABD’li müşterilerin XRP’ye mesafeli duruşu devam edecek gibi görünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu