Kripto HaberleriXRPRipple (XRP) Son Piyasa Raporunu Yayınladı! İşte Detaylar

Ripple (XRP) Son Piyasa Raporunu Yayınladı! İşte Detaylar

Takip et

Ripple, şeffaflık ilkesi doğrultusunda ve kripto para piyasasında şirketin durumunu açıklamak için 2021 yılı dördüncü çeyrek piyasa raporunu yayınladı. Raporda XRP satışları, XRP ile ilgili duyurular ve geçtiğimiz çeyrek için piyasa hareketlerine dair yorumlar yer aldı. Rapora göre Ripple’ın XRP satışları yılın dördüncü çeyreğinde 717 milyon dolara fırladı.

Ripple’ın XRP Satışları Geçtiğimiz Yılın Dördüncü Çeyreğinde %46 Yükseliş Yaşadı

Ripple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, müşterilerine “talep üzerine likidite (On-Demand Liquidity, ODL)” maksadıyla yaptığı satışlar 1 milyar dolar barajını geçmeyi başardı.

Net satış miktarı ise 717.07 milyon dolar seviyesi olarak belirlendi. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde aynı parametre 491 milyon dolar civarındaydı. Uzmanlara göre bu yükseliş, şirketin ödeme çözümleri alanındaki gelişimini gözler önüne seriyor.

Ancak yine de şirketin arz miktarını artırıp piyasaya XRP pompalaması XRP fiyatını düşüren başlıca sebep olarak gösteriliyor.

Ripple’ın 2021 yılı son çeyreği satış raporu

Buna ek olarak raporda, denetimsel alanda yaşanan gelişmelere de yer verildi. Şirket, kripto para birimleri ve dijital varlıkların dinamik kapasitelerini göz önüne alarak bir tür politika çerçevesi yayınlamıştı. Konuyla ilgili olarak şirket şu açıklamayı yaptı: “Küresel çapta Avustralyalı yetkililer Ripple’ın oluşturduğu politika çerçevesini baz alarak dijital varlık regülasyonu alanında büyük bir reform tasarısı sundular. Avustralya bu tasarıyı kabul etti ve değişikliklerin 2022 yılında hayata geçmesi bekleniyor. Benzer şekilde Hindistan ve Tayland da 2022 yılında dijital varlıkların denetimi için kripto para sektörüne danışacak.”

İlgili Haber
SEC-Ripple Davasındaki Yeni Karar, XRP Yatırımcılarının Aleyhine Oldu

22 Aralık tarihinde XRP ile SEC arasındaki davanın ilk yıl dönümünü geçirmiştik. Bu tarihlerde XRP CEO’su Brad Garlinghouse, Wall Street Journal’da yayınlanan yazısında eski SEC başkanı Jay Clayton’ın kripto para yanlısı açıklamalarını ironik bulduğunu söylemişti.

SEC-XRP davasının seyrini değiştirebilecek olan “uzman keşfi” COVID-19 ve tarafların bazı kişisel meseleleri nedeniyle 28 Şubat’a kadar uzatılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları