HaberlerXRP

Ripple (XRP) Tarihe Mi Karışacak? – 3 Borsadan XRP’yi Delist Etme Kararı!

SEC'in Ripple'a açtığı dava sonrası borsalardan XRP'yi delist etme haberleri geliyor.

Ripple’a ABD hükumeti tarafından (SEC) açılacak olan dava şimdiden kripto para piyasalarında dengeleri değiştirdi. Ripple yönetiminde çok ciddi bir endişe hali olduğundan söz edilirken bazı yöneticilerin cezalandırılabileceklerine dair iddialar gündemde.

3 gün içerisinde arka arkaya değer yitiren ve 72 saat içerisinde %41 oranında değer kaybeden XRP’yi OSL, Beaxy ve CrossTower adlı borsalar şimdiden platformdan kaldırdılar. Diğer borsaların benzer adımlar atabileceğine değinen analistler, yakın zamanda birçok büyük borsanın SEC endişesinden dolayı XRP’yi platformlarından silebileceğini, bunun XRP için “tarihin tozlu raflarına kaldırılmasına” sebep olacağını iddia ediyorlar.

Özellikle ABD merkezli dünyanın en büyük borsalarından olan Coinbase’in SEC’in bu kararına tepkisiz kalmayacağı düşünülüyor. Henüz Coinbase tarafından bir açıklama gelmemiş olsa da bu durumun yaşanması halinde XRP fiyatında tam bir kaos yaşanacağı tahmin ediliyor.

Henüz ABD hükumeti konu hakkında dava dosyasını mahkemeye sunmazken, yakın zamanda dava sürecinin başlaması bekleniyor. XRP’nin değerinin ise günden güne düşmesi yatırımcıları satışa zorluyor.

İlgili Haber
Ripple'da (XRP) Gemiyi İlk Balinalar Terk Etti! Tünelin Sonunda Işık Var Mı?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu