HaberlerXRP

Ripple (XRP) Yatırımcıları Apple’a Dava Açtı! “Sahte Uygulamaya Dikkat”

Cep telefonunuzdaki uygulamalar konusunda dikkatli olun.

Sahte bir uygulama tarafından cüzdanları boşaltılan XRP sahipleri bu durumdan Apple’ı sorumlu tutuyor.

Dava siber güvenlik uzmanı Hadona Diep ve beraberindeki kişiler tarafından 16 Eylül tarihinde Maryland’deki Federal Bölge Mahkemesinde açıldı.

Yatırımcılar sahte kripto para cüzdanı uygulamasını telefonlarına indirerek bütün fonlarını kaybettiler. Şimdilerde ise bu uygulamanın AppStore’da olmasında ve kaldırılmamasında Apple’ın kusurlu olduğunu iddia ediyorlar.

Mağdurlardan Diep konuya ilişkin şunları söyledi:

“Toast Plus adlı bir uygulama, iyi bir cüzdan olarak bilinen Toast Wallet’ın neredeyse aynı logosuna sahipti. Bunun bu cüzdan uygulamasının bir versiyonu olduğunu düşündüm ve Mart 2020’de App Store üzerinden telefonuma indirdim. Daha sonra Ripplex’de bulunan fonlarımı buraya aktardım. Ağustos ayında kontrol ettiğimde fonların gittiğini ve hesabımın silindiğini gördüm.”

Sahte bir uygulama tarafından dolandırıldığını anlayan Diep’in 5000$’ı buharlaştı. Ripple fiyatındaki yükselişi de göz önüne aldığımızda Diep’in zararı çok daha büyük görünüyor.

Başka bir uygulamayı taklit eden bu uygulamanın App Store’da olmasının Apple’ın kusurundan kaynaklandığını iddia eden Diep, kendisi gibi mağdur olan yatırımcılarla birlikte Apple’dan tazminat almayı umut ediyor.

Yatırımcılar Android’e nazaran Apple’ı daha güvenli bulsa da, her iki platformdan da dolandırıcılık haberleri geldiğini görüyoruz. Bu noktada kripto paralarla ilgilenen yatırımcıların platformlara güvenmeden kendi önlemlerini almaları ve cep telefonlarını kullanırken daha titiz hareket etmeleri öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu