XRP

Ripple yetkilisi: Şeriat yasalarına uygun

Ripple üst düzey yetkilisi Dilip Rao, Ripple'ın şeriat yasalarına uygun olduğunu iddia etti.

Ripple üst düzey yetkilisi Dilip Rao, kripto para birimi XRP hakkında bir takım iddialar ortaya attı. Ortadoğu bölgesinin zengin ülkelerinde aktif olarak konferans ve etkinlikler düzenlenirken, şeriat yasalarına uygun olarak üretilmiş kripto para üzerinde tartışmalar sürüyor. Petrol ve altın zengini şeriat ülkelerinin gücünü arkasına almak isteyen kripto para birimi yaratıcıları ise bunu bu bölgede arama çalışmaları ve tanıtımlar ile güçlendirmek istiyor. Ortadoğu bölgesinin en zengin ülkelerinden bir tanesi olan Dubai’de gerçekleşen bir etkinlikte Ripple üst düzey yetkilisi Dilip Rao, Ripple‘ın şeriat yasalarına uygun olduğunu ve şeriat yasalarına uygun olarak daha fazla uygun hale getirilebilecek olduğunu açıkladı.

Şeriat yasalarına uygun değil!

Ripple’ın ve diğer kripto para birimlerinin hiçbiri bugün şeriat yasalarına uygun olarak görülmüyor. Bunun nedenleri arasında fiyatının manipülasyonlara çok açık olarak görülmesi ve bu yüzden fiyatının çok değişken olması gibi daha bir çok sebep yatıyor. Bilindiği gibi ülkemizde Diyanet İşleri Başkanlığı da kripto paralar için şu anda “caiz değil” açıklaması yapmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu