Kripto HaberleriHaberlerRipple'da Patron Satışları Arttı! Ne Kadar Daha XRP Satacak?

Ripple’da Patron Satışları Arttı! Ne Kadar Daha XRP Satacak?

Takip et

Ripple’ın (XRP) eski kurucularından olan ve Stellar (XLM) projesinde çalışmak için Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb XRP’lerini satmaya devam ediyor.

XLM’nin kurucusu McCaleb, 2013 yılında Ripple‘dan ayrılırken tazminat olarak 8 milyar XRP jetonu aldı.

Yapılan anlaşmaya göre McCaleb’in tazminat olarak aldığı XRP’ler kendisine parçalar halinde gönderiliyor ve o da düzenli olarak elindeki XRP’leri satabiliyor.

Ancak McCaleb’in bu XRP’leri tek seferde satmasına izin verilmiyor. Yapılan anlaşmaya göre, McCaleb’in günlük satış limiti ortalama XRP hacminin %1’i ile sınırlı bulunuyor.

McCaleb da tazminat olarak aldığı XRP’leri belirli aralıklarla satmayı planladığını belirtmişti ve bu plana göre elindeki XRP’leri satıyor.

İlgili Haber
Jed McCaleb Ripple'ı Dumplamaya Devam Ediyor! Son Bilanço 70 Milyon XRP!

Sadece 103 Milyon XRP’si Kaldı!

Bu bağlamda McCaleb’in XRP bakiyesini kontrol eden Jed Balance isimli siteye göre, eski CTO’nun sadece 104 milyondan az XRP tokeni kaldı.

Jed Balance isimli siteye göre son 10 gün içinde 40 milyondan fazla XRP tokeni satıldı. Satılan XRP’lerin toplam değeri ise yaklaşık 15 milyon dolar.

Siteye göre gerçekleşen en büyük işlem 26 Haziran 2022’de gerçekleşti ve 7,3 milyondan fazla XRP (yaklaşık 2,6 milyon dolar) satıldı. Son 20 gün içinde ise yaklaşık 72 milyon XRP satışı gerçekleşti.

Verilere göre, McCaleb’in cüzdanında şu anda yaklaşık 103.53 milyon XRP bulunuyor.

McCaleb’in bu hızla XRP satışı yapmaya devam etmesi durumunda yaklaşık 30 gün içerisinde elindeki XRP’lerin bitmesi bekleniyor.

SEC ile aralarında devam eden davadan etkilenen XRP fiyatında, XRP’lerini parça parça satan McCaleb de baskılayan önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları