HaberlerXRP

Ripple’da (XRP) Dump Kapıda Mı?

Yüklü XRP transferleri yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

Balina avcısı Whale Alert’ın son bildirimlerine göre eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in cüzdanına milyonlarca XRP aktarımı gerçekleşti.

Buna göre aynı gün içinde gerçekleşen iki büyük XRP işleminin ilki 5.3 milyon dolar değerindeki 22 milyon XRP’nin Bithumb borsasından bilinmeyen bir cüzdana, ikincisinin ise 9,940,773 dolar değerindeki 41,242,351 XRP’nin Ripple tarafından Jed McCaleb’ın cüzdanına aktarıldığı bildirildi.

Özellikle ikinci aktarım büyük önem arz ediyor çünkü bu işleme göre Ripple şirketi tarafından eski Ripple CTO’su McCaleb’in cüzdanına büyük miktarda XRP aktarımı söz konusu. Bilindiği gibi şimdiki Stellar Lumens’in (XLM) kurucu ortağı, eski Ripple CTO’su McCaleb söz konusu olduğunda XRP yatırımcıları haklı bir gerginlik yaşıyor çünkü Ripple ve McCaleb arasındaki anlaşma maddeleri yüklü XRP satışlarına izin veriyor ve genelde bu tür aktarımlar sonrasında XRP fiyatlarında düşüş yaşanıyor.

Merak edenler için McCaleb ve Ripple arasındaki XRP anlaşmasının detayları aşağıdaki linkte yer almaktadır:

İlgili Haber
Ripple'ın Kurucu Ortağı 1 Milyardan Fazla XRP Satmış! Bu Ne Anlama Geliyor?

Bazı analistlere göre yüklü XRP aktarımları kurumsal yatırımcıların Ripple (XRP) biriktirmeye başladığının kanıtı.

Ledger.exposed tarafından paylaşılan veriler, 20 milyondan fazla XRP‘ye sahip olan hesapların yüzde 0,01’inin bu varlığın daha fazlasını biriktirdiğini ortaya koyuyor. Twitter’ın tanınan ismi Mark Phillips attığı son tweetle bu düşünceyi desteklediğini ortaya koydu. Phillips’e göre bunlar yüksek miktarda XRP alımı gerçekleştiren kurumsal yatırımcılardan başkası değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu