blank
HaberlerKripto Para

Ripple’dan (XRP) Sonra Bir Coini Daha Bitirecek Büyük Ceza! ABD Kolları Sıvadı!

SEC'in coin mezarlıkları hızla dolmaya başladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’ten, coinlere yönelik ceza haberleri ardı ardına gelmeye devam ediyor. Gün içerisinde, SEC’in Ripple’a (XRP) dava açacağı yönünde gelen haberleri paylaşmıştık. Bu haber sonrası XRP kan kaybetmeye başlamış fiyat büyük oranda düşmüştü.

İlgili Haber  Biden Yönetimi Kripto Paralara Göz Dikti: Ripple (XRP) İçin Şok Karar

SEC’ten bu defa ShipChain için olumsuz haberler geldi. SEC tarafından Ship coin’in sahibi ShipChain’e gönderilen bildirimde; Pazartesi günü tüm işlemlerini durdurması ve 2017 yılında menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği için 2,05 milyon dolar ceza ödemesi emredildi.

ShipChain’in cezayı kabul ettiği ve tüm faaliyetleri durduracağı öğrenildi. 2,05 milyon dolarlık cezayı, projenin net varlıklarının tümünün ancak karşılayabileceği düşünülüyor. SEC’in kararıyla projenin sonu gelmiş durumda.

ShipChain, Ethereum platformu üzerinde, uluslararası ticarette tedarik zincirlerinin izlenmesine yönelik projelerle ön plana çıkmıştı. 2017 ve 2018 yıllarında 200’den fazla yatırımcıya, 145 milyon SHIP coin sattı.

SEC’in SHIP coinin bir menkul kıymet olduğunu ve menkul kıymet tekliflerinin kaydettirilmesi gerektiği hatırlatıyor.

Son 24 saatte %82.85 oranında değer kaybeden SHIP coin’in dolaşımdaki arzı 478.598.260 adet.

Bu tarz emsal kararların verilmesi, Ripple açısından da gerilimi her geçen saniye arttırıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Başa dön tuşu