AnalizXRP

Ripple’ın (XRP) Gidişatı Nasıl? Gündemdeki Önemli Konular ve Beklentiler Neler?

Son zamanların en çok konuşulan ve her gün başka bir olayla gündeme gelen Ripple (XRP) hakkında son gelişmeler neler?

2019’un şüphesiz en çok konuşulan kripto parası XRP oldu. Son iki senenin en düşük fiyat seviyelerini görmesiyle ve en büyük 3. kripto para olması sebebiyle sürekli olarak gündemde kaldı. Diğer kripto paralardan farklı olarak Ripple şirketinin bünyesinde hizmet veren, merkeziyetsiz olamayan ve arzı tamamen Ripple şirketine ait olan XRP’nin bu kötü gidişatından her zaman Ripple şirketi sorumlu tutuldu.

Ripple’ın en çok eleştirildiği konu olan her ayın başında yapılan 1 milyar adetlik XRP arzları şüphesiz yatırımcılar tarafından en rahatsız olunan konuların başında geliyor. Zira Ripple XRP’nin fiyatına aldırış etmeden düzenli olarak piyasaya XRP pompalıyor ve bunu yapılması gereken “masum” bir hamle olarak değerlendiriyor.

İlgili Haber
Ripple CTO'su Toplu Satışlar Hakkında Konuştu! Neden XRP Satıyorlar?

Son zamanlarda Bitcoin’in yükselmesi ile riskli bölgelerden kendini kurtaran ve bir miktar yükseliş gösteren XRP’nin gündemi yine bir hayli yoğun. Öyle ki Ripple şirketinin başında “XRP menkul kıymet mi yoksa değil mi” şeklinde bir dava var ve bu dava eğer “XRP menkul kıymettir” şeklinde sonuçlanırsa Ripple’ın başı ödemesi gereken ciddi tazminatlar ile belaya girebilir.

Hal böyle olunca bu davanın sonuçları Ripple ve haliyle XRP için yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Davasının Sonucu Açıklandı! İşte Detaylar...

Bir diğer konu olan Ripple’ın önümüzdeki aylarda halka arz olacağı haber ise birçok analisti ikiye ayırmış durumda. Yatırımcılar, “biz şu zamana kadar XRP aldık, ve Ripple halka arz olursa klasik regüle edilmiş borsalardan Ripple hissesi alırım, fiyatı ne olacağı bilinmeyen XRP almanın hiçbir ehemmiyeti kalmaz” şeklinde açıklamalar yapıyorlar.

Ayrıca bu süreçte Ripple’ın XRP yatırımcılarını bilgilendirmemesi ve her fırsatta üstü kapalı bir şekilde konuşması bu halka arzın yıkıcı sonuçlar doğurabileceğinin adeta habercisi niteliğinde.

İlgili Haber
Ripple'ın Halka Arzı Felaket Mi Yoksa Yeni Rekor Mu Getirir?

Son zamanlarda bu konular haricinde bir de ağdaki hareketlilik dikkatlerden kaçmıyor. Bazı belirsiz cüzdanlara yapılan milyonlarca dolar değerindeki XRP aktarımları yatırımcıları bu süreçte tedirgin ediyor. Birçok kişi bu aktarımların olması beklenen “halka arz” ile ilgili olabileceğini düşünüyor.

Ripple ve XRP’nin üzerinde bu kadar kara bulut varken yatırımcılar bu süreçte XRP’den uzak durmayı tercih ettiklerini belirtiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu