Kripto Para

Robinhood’ta Kripto Para Çılgınlığı Yaşanıyor: Milyonlarca Yeni Kullanıcı Açıklandı

Robinhood'a 6 milyon yeni kullanıcı daha katıldı.

ABD’nin komisyonsuz hisse senedi alım satım platformu olarak bilinen Robinhood, kripto para sektörüne de giriş yapmıştı.

Yıllar önce kripto para sektörüne giriş yapan mobil uygulamanın bu alanda patlama yaşadığı yıl ise kesinlikle 2021 gibi gözüküyor. Robinhood’un 2021 yılının ilk iki ayında 6 milyon yeni kripto para yatırımcısına daha kullanım imkanı sunduğu açıklandı.

Kripto Para Yatırımcıları 2021’de Rekor Kırdı

Robinhood kurucu ortağı Vlad Tenev konu hakkında yayınladığı gönderide sadece ilk iki ayda gelen kripto para yatırımcılarının sayısının, 2020 yılının tamamında gelenlerden çok olduğunu vurguladı.

2020 yılında Robinhood Crypto aracılığıyla kripto para alım satımı yapan kullanıcıların sayısının tek bir ayda en fazla 401.000’i gördüğü belirtiliyor. Robinhood aylık ortalama olarak ise 200.000 kullanıcı seviyelerinde gezindi.

2021 yılının ilk iki ayındaki aylık ortalama kripto para alım satımı yapan kişilerin sayısının ise 2,9 milyonu bulduğu belirtiliyor.

Aslında bu veriler küresel çapta bir kripto para çılgınlığının yaşandığını ve sektörün hiç olmadığı kadar popüler olduğunu göstermekte.

Robinhood Crypto ilk olarak 2018 yılının başlarında piyasaya giriş yaptı. İlk dönemde Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin destekleniyordu. Daha sonra ise Bitcoin Gold, Dash, Lisk, Monero, NEO, OmiseGO, Qtum, Ripple, Stellar ve Zcash desteklenen kripto paralara eklendi.

GameStop hisselerinin alımını engellemesi ile çokça eleştirilen ve hakkında dava bile açılan Robinhood, görünüşe göre kripto para yatırımcıları için ise hala oldukça popüler.

İlgili Haber
GameStop Fatihi WallStreetBets'den Bitcoin (BTC) ve Kripto Severleri Üzecek Duyuru!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu