HaberlerKripto Para

Ruhi Çenet’in Youtube Kanalı Hacklendi, Bitcoin Dolandırıcıları Yine İş Başında

Ruhi Çenet'in ikinci Youtube kanalı olan ve kardeşi Sümeyra Çenet'in sunuculuğunu yaptığı Youtube kanalı, Bitcoin dolandırıcılarının eline geçti.

Son zamanlarda sıkça gördüğümüz kripto paralar ile dolandırıcılık yapan hackerler bilindiği gibi en son Twitter’i hacklemiş ve Bill Gates, Elon Musk, Apple gibi birçok ünlü hesaptan “bize Bitcoin gönderin daha sonra size 2 katını göndereceğiz” şeklinde tüm dünyada yankı bulan bir dolandırıcılığa imza atmışlardı.

Genelde Youtube üzerinden Elon Musk veya Ripple CEO’sunun “alakasız” bir videosunu koyarak insanlardan çeşitli vaatlerle kripto para talep eden hacklerler yine bildiğimiz yöntemle gün yüzüne çıktı. Türkiye’de milyonlarca takipçisi bulunan Ruhi Çenet’in kardeşi Sümeyye Çenet’in sunuculuğunu yaptığı “Sümeyra Çenet Videoları” adlı Youtube kanalı hackerlerin eline geçti.

TSLA News olarak değiştirilen kanal isminde Canlı olarak Elon Musk’ın videosu paylaşılıyor ve insanlardan ETH ve BTC talep ediliyor.

Ayrıca adı kullanılarak dolandırıcılık yapılan Elon Musk veya Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi isimler bu sebeplerle Youtube’a dava açmışlardı.

İlgili Haber
YouTube'a Dava Açanlar Kervanına Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak Da Katıldı

*Bu şekilde yapılan dolandırıcılık faaliyetlerine asla inanmayın. Sizden daha sonra tekrar geri ödeme koşuluyla kripto para isteyen kişilere asla itibar etmeyin.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu