BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Rus Yatırımcılardan Büyük Bitcoin (BTC) Hamlesi!

Bitcoin'e olan ilgi giderek artıyor.

Tüm gözler yeniden Bitcoin’e yönelmişken artan fiyatlar yatırımcıları Bitcoin madenciliğine yönlendirmeye devam ediyor.

Son olarak Rusya’dan büyük bir madenci havuzu oluşturulduğuna dair paylaşımlar yapıldı. Madencilik cihazı üreticisi BitRiver’dan bir yetkili Rusya’dan bir kişinin 20.000 adet madencilik cihazı aldığını ifade etti.

Rus haber ajansında bugün çıkan habere göre Bitriver CEO’su Igor Runets olayı doğruladı ve bazı ayrıntılar paylaştı. Runets toplam 70 Mw kapasiteli ve yaklaşık değeri 40-60 milyon dolar değerinde olan 14 kamyon madencilik cihazının 2020 Aralık’ta Rus yatırımcıya teslim edildiğini ifade etti.

Runets alıcının bilgilerini ve cihazları ihraç eden ülkeyi açıklamadı. Satın alınan cihazların özeliklerini de açıklamaktan çekinen Runets havuzun Rusya’nın en büyük hidroelektrik istasyonlarından birinin bulunduğu Bratsk’a kurulduğunu söyledi.

İsmi açıklanmayan yatırımcı her ne kadar bu kadar büyük bir havuz için Rusya’yı tercih etmiş olsa da Rusya’da Bitcoin madenciliği konusunda büyük bir belirsizlik var. Rusya’da Ocak 2021’de çıkarılan kripto para yasası madenciliğe ilişkin net bir düzenleme içermiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu