HaberlerKripto Para

Ruslara Kripto Para Yasağı Gelecek Mi? Ukrayna’dan Yeni Hamle!

Ukrayna hükümeti kripto para borsalarından yasal talepte bulunmaya hazırlanıyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra kripto para sektöründen de bu işgale tepkiler gelmiş ve Ukrayna’ya yardım için kripto para bağışları yapılmaya başlanmıştı.

Kripto para sektörünün gücünü gören Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mykhailo Fedorov Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kripto para borsalarından sadece ülke yetkililerinin değil tüm Rus yatırımcıların hesaplarının dondurulmasını talep etmişti.

Bu kapsamda harekete geçen Ukrayna hükümeti, The Block’un haberine göre kripto borsalarına Rus vatandaşların hesaplarının dondurulması için yasal talepte bulunmaya hazırlanıyor.

The Block’a konuşan Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı sanal varlıklar uzman grubu başkanı Yulia Parkhomenko,  Mykhailo Fedorov tarafından yapılan çağrının yasal statüye taşıyacaklarını söyledi.

Çünkü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mykhailo Fedorov tarafından yapılan çağrıya,  Kraken CEO’su “yasal bir zorunluluk olmadan Rus müşterilerimizin hesaplarını donduramayacağını”, Binance ise “milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağını”  belirterek cevap verdi.

İlgili Haber
Kraken CEO'sundan Rus Kullanıcılara Uyarı Geldi: Borsalar, Hesap mı Donduracak?

Bu konuda açıklama yapan Yulia Parkhomenko şunları söyledi:

“Kripto para borsalarına Rus vatandaşların hesaplarının dondurulması için yasal taleplerde bulunmayı planlıyoruz, bu konuda mektuplar hazırlıyoruz.”

Parkhomenko’ya, Rus vatandaşlarının hepsini özellikle de savaşa karşı çıkan Rus vatandaşlarının hedef almanın doğru olup olmadığı sorulduğunda, “Bu gerekli bir önlem. Savaşı kimin finanse edip etmediğini belirlemenin bir yolu yok.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu