BitcoinHaberler

Rusya Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralardan Vergi Almaya Başlıyor!

Rusya'da beklenen kripto para yasası kabul edildi.

Rusya’da uzun süredir beklenen ve kripto para birimleriyle yapılan işlemlerden elde edilen gelirin vergilendirilmesini kapsayan tasarı mecliste bugün kabul edildi.

Onaylanan tasarıda dijital varlıklar vergilendirilebilmeleri için mülk olarak tanındı.

Başbakan Mikhail Mishustin’e göre bu yasa yatırımcılara yasal bir koruma sağlıyor. Yasa sayesinde yatırımcıların haklarını mahkeme önünde savunmalarına imkan tanınmış oldu.

Yasaya göre yılda 600.000 ruble’yi (8184$) aşan kripto para alım-satım işlemleri beyana esas olacak. Verilecek beyanlara göre elde edilen gelirler üzerinden gelir vergisi ödenecek. Yapılan açıklamada dijital paraların KDV’ye tabi olmayacağı belirtildi.

Yanlış beyanlara yönelik bir takım cezalar ön gören yasaya göre, vergi müfettişleri dijital para işlemlerini incelemek için kişilerin hesap ekstrelerini bankalardan talep edebilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu