BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Rusya Enerji Bakanlığı’ndan Yeni Bitcoin Açıklaması!

Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak, Bitcoin madenciliği hakkında konuştu.

Ukrayna’nın işgalinden sonra kendisine uygulanan ekonomik yaptırımların zararlarını hafifletmek isteyen Rusya, kripto para birimleri ile ilgili hamlelerine devam ediyor.

Rusya Kripto Paralara Mı Yöneliyor?

Geçtiğimiz hafta Rusya Devlet Duması Enerji Komitesi Başkanı Pavel Zavalny, ülkenin enerji ihracatında Bitcoin (BTC) kabul etmeyi düşündüklerini söylemişti.

İlgili Haber
Rusya Enerji Komitesi Başkanı'nın Bitcoin Açıklaması Fiyatı Yükseltti!

Pavel Zavalny’den sonra son olarak Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Evgeny Grabchak yerel haber kaynağı TASS’ın haberine göre, ülkede kripto para madenciliğindeki yasal boşluğun doldurulması gerektiğini belirtti.

Grabchak, enerji açısından zengin olan ve Ukrayna’nın işgali ile birlikte uygulanan bir hayli sert yaptırımların etkilerini azaltmak için Bitcoin madenciliğinin mümkün olan en kısa sürede yasallaştırılması çağrısında bulundu.

“Bitcoin madenciliğindeki yasal boşluk, bu alanın düzenlenmesini ve oyunun net kurallarının belirlenmesini zorlaştırıyor.

Bu yasal boşluğun bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu faaliyetin üstesinden bir şekilde gelmek istiyorsak ve mevcut gerçeklikte başka seçeneğimiz yoksa yasal düzenleme getirmeliyiz. Madencilik kavramını düzenleyici çerçeveye eklemeliyiz.”

Grabhack, Bitcoin madenciliğinin federal düzeyden ziyade eyalet ve bölgesel düzeyde düzenlemenin daha verimli olacağına dikkat çekti.

Rusya’ya Uygulanan Yaptırımlar Ve Kripto Paralar!

Son zamanlarda Rusya’nın uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları kullanıp kullanmayacağına dair bir çok spekülasyon çıktı.

Kripto sektörünün önemli bazı isimleri Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımlardan kaçınmasının çok zor olduğunu hatta imkansız olduğunu söylese de ulusal para birimi rubledeki değer düşüşü nedeniyle Rus vatandaşları malvarlıklarını korumak için kripto paralara yönelmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu