Kripto HaberleriHaberlerRusya Madencilik Cihazını Geçirmedi!

Rusya Madencilik Cihazını Geçirmedi!

Takip et

Rusya Federasyonu Gümrük İdaresi yönetimince alınan karar ile birlikte Rusya’nın madencilik alanında bazı sert önlemler alıp almayacak olduğu sorularını akıllara getirdi. Rusya yönetimince geçtiğimiz hafta yaşanan olayda gümrük idaresi bir Rus madencilik yapan kişinin ”madencilik ekipmanı” olarak aldığı ürünü gümrükten geçmesine hiçbir şekilde izin vermeyecek olduklarını belirterek geçirilmemesine karar verdi.

Rusya Federasyonu Gümrük İdaresi kararında bu durum ile ilgili açıklama yapmadı ancak ürünün geçişine izin vermeyecek olduklarını, ürünün madencilik ekipmanı olması dolayısı ile Rus kullanıcıya teslim edilmesinin mümkün görülmediğini açıkladı. Bu haberlerin ardından Rusya’da madencilik yapan kişileri ekipman korkusu sararken dünyada bu olayın benzerleri Çin’de de yaşanmıştı. Bazı cihazların kaçakçılık yolu ile geçirildiği Çin’e oranla Rusya tarafının ürünün geçişine onay vermemesi ise Venezuela örneğini hatırlattı.

Venezuela Yasaklamıştı

Venezuela yönetimi de geçtiğimiz 2 hafta öncesine kadar madencilik ekipmanlarının ithalatına izin verirken Nicolas Maduro yönetimince alınan karar ile birlikte dışarıdan madencilik ekipmanlarının ithal edilmesi kararname ile yasaklanmıştı. Bu yasakların aynı anda başlamasa bile diğer ülkeleri de içerisine katarak devam edebilecek olması fazlası ile ürkütücü ve gelir kaybına neden olacak yasaklardır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları