BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı: “Finansal Sistemimizde Kripto Paralara Yer Yok!”

Rusya Merkez Bankası yetkilisi, kripto para birimleri hakkında konuştu.

Kripto para birimlerine karşı şüpheci ve yasaklayıcı yaklaşımı ile bilinen Rusya kripto para birimleri hakkında nasıl bir düzenleme yapacağına henüz tam karar veremedi.

Geçtiğimiz haftalarda Rusya’da kripto paraların yasaklanacağı haberleri çıkmış ve Rusya Merkez Başkanı yaptığı açıklamada kripto para birimlerine yönelik yasaklamalarının uygulanabilir olduğunu ve bu alana yapılan yatırımlardan rahatsız olduklarını ifade etmişti.

İlgili Haber
Merkez Bankası Başkanı Doğruladı Rusya'da Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak!

Kripto paralar ile ilgili konuşan Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vladimir Chistyukhin, Merkez Bankası’nın şu sıralar kripto paraların kullanımını sınırlama önerileri üzerinde ayrıntılı bir rapor hazırladığını söyledi.

“Bu rapor kripto para birimlerinin Rus finans piyasasındaki yerini nasıl gördüğümüzle ilgili yaklaşımlarımızı içerecek.

Şimdi size bir ipucu vereceğim: Rus finans piyasasında kripto para birimine yer görmüyoruz.”

Kripto paraların yakın zamanda Rusya’nın finansal sisteminden çıkarılabileceğini ima eden Chistyukhin, kripto paraların dolaşımını yasaklanması yerine merkez bankasının kripto paraların dolaşımına ilişkin kuralları içeren bir yasa çıkarmayı planladığını belirtti.

“Mevzuatta yapılacak yasal değişiklikler ile kripto para birimlerine ilişkin sorunların çözüleceğine inanıyorum.  Zira kripto para birimlerinin nasıl uygulanabileceğine dair daha doğru bir tanım olacak.”

Vladimir Chistyukhin, son olarak  Rus vatandaşları ve işletmelerinin kripto para birimi satın alma ve saklama hakkına sahip olduğunu, ancak yerel altyapı veya aracılar aracılığıyla kripto para işlemi yapamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Kripto paraların kara para aklama veya terörizmi finanse etmek için kullanılabileceklerini söyleyerek özel kripto para birimlerine karşı çıkan Rusya, bir yandan kripto para birimlerine yönelik sert düzenlemeler üzerinde çalışırken bir yandan da kendi dijital rublesini çıkarmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu