BitcoinEkonomiHaberler

Rusya Ukrayna Hattında Son Durum Ne? Bitcoin Haftaya Nasıl Başladı?

Piyasalarda son durum ne?

Cuma günü ABD ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın Beyaz Saray’da verdiği bir brifingde Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilimin tırmandığını ve yakın bir zamanda işgalin gerçekleşebileceğini söylemesi piyasalarda satışların artmasına neden olmuştu.

Rusya Ukrayna gerilimi devam ederken, hafta sonu Putin ve Biden arasında gerçekleşen telefon görüşmesinden olumlu bir sonuç alınamadı.

Bazı havayolu şirketleri Ukrayna uçuşlarını durdururken, Pentagon ABD birliklerinin Ukrayna’dan ayrılmasını emretti.

Rusya’nın Ukrayna’yı her an işgal edebileceğine dair bir beklenti oluştuğunu görüyoruz. Bu da piyasalardaki risk iştahını düşürüyor.

Piyasalarda Son Durum

Ukrayna gündemi ile haftaya başlamaya hazırlanan piyasalara baktığımızda, geçtiğimiz hafta enflasyon verisi sonrası %2.06 seviyelerine çıkan ABD 10 yıllıklarının %1.913 seviyelerine gerilediğini görüyoruz.

Dolar endeksi 96 seviyesinin  üzerinde yükselişini sürdürüyor.

ABD vadelileri tarafında kayıpların %1’lerin üzerinde olduğunu görüyoruz.

Rusya Ukrayna krizinin kazananı Altın ve Petrol oldu. Altın 1850$ üzerinde kalmaya devam ederken, Brent Petrol 94$ seviyelerinden işlem görüyor.

ABD vadelilerinde kayıplara rağmen Bitcoin’de 42.000$ seviyesini korunması, akşamki borsa açılışından pozitif bir beklenti olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Cuma günkü kayıplarının ardından 3 gündür yatay hareket etmeye devam ediyor. 17.30’da açılacak ABD borsalarının seyri Bitcoin’deki yön için de belirleyici olacaktır.

Teknik açıdan daha önce aktardığımızda 43100$ ve 41800$ bandında kalmaya devam ediyoruz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu