BitcoinHaberler

Rusya Ukrayna Krizi Paranın Tanımını Değiştiriyor, İşte Bitcoin’e Etkisi!

Ukrayna savaşı sonrası Bitcoin'e olan güven artabilir.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimi, devletlerin güvenlik ve para konularına yaklaşımını yeniden ele almasına neden oldu.

İnsanlar Covid, enflasyon, emtia krizleri ve savaşla mücadele ederken paranın anlamını ve niteliğini sorgulamaya başladı.

Bu krizi yorumlayan Credit Suisse stratejisti Zoltan Pozsar oluşan tablonun Bitcoin‘e olan inancı kuvvetlendireceğini savundu.

Para Rejiminin Sonu Geldi

İçerisinde bulunduğumuz emtia krizinin ABD dolarını zayıflatmaya devam edeceğini ve batıda daha fazla enflasyona neden olacağını düşünen analist yeni bir para düzeni oluştuğunu söyledi.

“Bu kriz başkan Nixon’ın 1971’de ABD dolarını altına endeksli bir para birimi olmaktan çıkarmasından bu yana gördüğümüz hiç bir şeye benzemiyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’nın G7 ülkelerindeki döviz rezervlerine el konulması mevcut para rejiminin sonunun geldiğini gösteriyor. Bundan önce risksiz olarak  görülen pek çok şey birden bire gerçek bir el koyma riski ile karşı karşıya kaldı.”

Ukrayna savaşından sonra paranın bir daha asla eskisi gibi olmayacağını ifade eden stratejist, bu durumun Bitcoin‘e fayda sağlayabileceğini ifade etti.

Zira Rusya’ya yönelik yaptırımlardan sonra paranın merziyetsizliğinin önemi tüm dünya tarafından bir kez daha anlaşıldı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu