Bitcoin

Rusya’da Döviz Transferi Resmen Yasaklandı – Çare Bitcoin mi?

Rusya lideri Putin, vatandaşların Rusya dışındaki hesaplara döviz transferini yasakladı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki barış görüşmelerinin hızlandığı bir anda, yaptırımların boyna dayandığı Rusya’dan kötü haber geldi. Rusya, SWIFT sisteminden çıkartılma konuşmaları ve birçok bankaya uygulanan yaptırım sonrasında ABD doları için sert bir adım attı. Rusya lideri Putin, resmen sermaye kontrolü ilan etti.

İlgili Haber
ABD'nin Rusya Yaptırımları Kripto Para Borsalarına Da Sıçrayabilir!

Rusya’da Aşırı Adımlar Atılmaya Başlandı

Aktarılan bilgilere göre, Putin Rusya dışındaki hesaplara döviz transferini yasakladı. Bunu yasaklayan söz konusu kararname imzalandı ve bu sayede aslında ülke dışına döviz rezervi çıkışının engellenmesi amaçlanıyor. Vatandaşların paralarına el konulması hala uzak bir ihtimal gibi gözükse de şu an için ülkeden dışarıya para çıkartmak neredeyse imkansız.

İngiltere de bugün tüm Rus bankalarının mal varlıklarını donduracağını açıkladı ve bunun gibi haberler aslında Ruble’nin tarihin en düşük seviyesine çekilmesinde etkili oldu. Rusya’nın şu an için bu büyük ekonomik kriz ile nasıl baş edeceği bilinmese de Putin tarafından bugün önemli bir karar alındığı biliniyor. Putin, “Ekonomik Yaptırım Karşıtı” programın uygulanmasını emretti ve bununla ilgili adımlar atılmakta. Bunların önümüzdeki günlerde ise daha da artması ve şiddetlenmesi bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralar ise tam olarak bu olayların yaşandığı bir günde yükselişe geçti. BTC yeniden 40.000 doların üzerini gördü ve an itibarıyla 41.000 dolar seviyesinden işlem görmekte. Vatandaşların dolar yerine BTC göndermesi ise oldukça makul bir alternatif.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu