BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya’da Kripto Para Ödemelerini Yasaklayan Bir Tasarı Meclis’e Sunuldu!

Rusya'da yeni bir kripto para yasa tasarısı sunuldu.

Kripto para regülasyon çalışmalarının halen sürdüğü Rusya’da ortak bir karar bulunmuyor.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin de dahil olmak üzere hükümet yetkilileri Bitcoin ( BTC) ve kripto para birimlerinin düzenlenmesinin ve uluslararası ticarette kullanılmasının önünü açmak istiyor.

Hükümet yetkililerinin aksine ise Rusya merkez bankası kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiğini düşünüyor.

Ancak Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı Ksenia Yudayeva geçtiğimiz günlerde uluslararası ödemeler için kripto paraların kullanımına izin vermeye açık olduklarını söylemişti.

İlgili Haber
Rusya'nın Ödemelerde Kripto Para Kullanımına Merkez Bankası'ndan Onay Çıktı!

Bu çatışmalar karşısında Rusya Devlet Duması’nın Mali Piyasalar Komitesi başkanı Anatoliy Aksakov 7 Haziran’da “her türlü ödeme için dijital finansal varlıklarının kullanılmasını yasaklayacak” bir yasa tasarısı sundu.

Tasarıda şu ifadelere yer verildi:

“Ruble, Rusya Federasyonu’nun resmi para birimidir. Yukarıdaki madde Rusya Federasyonu topraklarında diğer para birimlerinin veya parasal vekillerin ödeme aracı olarak getirilmesine karşı bir yasak getiriyor.”

Bilindiği üzere kripto para birimleri ülkede ödeme yöntemi olarak kabul edilmese de kabul edilme potansiyelinin önüne geçmek için kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını açıkça yasaklamayan mevcut mevzuata atıf yapıyor.

Bu bağlamda sunulan yasa tasarısı kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılmasının resmi olarak yasaklanmasını sağlamak istiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu