Kripto HaberleriBitcoinRusya'dan Bitcoin'e Vergi Muafiyeti!

Rusya’dan Bitcoin’e Vergi Muafiyeti!

Takip et

Reuters’in haberine göre Rus milletvekilleri bugün, dijital varlık ve kripto para ihraççılarını katma değer vergisinden muaf tutan bir yasa taslağını onayladı.

Rusya, merkez bankasının kripto para birimlerinin finansal istikrar üzerinde riskleri olduğunu belirtmesi üzerine kriptoya şüpheyle yaklaşıyordu.

Ancak kripto sektöründe yaşanan gelişmeler ve batı ülkelerinin Ukrayna’nın işgali sebebiyle Rusya’ya uyguladığı yaptırımlardan dolayı ülkede kripto paralara karşı yaklaşımda yumuşama oldu.

Bu bağlamda Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin uluslararası ticarette kullanılmasının tartışıldığı Rusya’da milletvekilleri dijital varlık ve kripto para ihraççılarını katma değer vergisinden muaf tutan yasayı onayladı.

İlgili Haber
Rusya'nın Ödemelerde Kripto Para Kullanımına Merkez Bankası'ndan Onay Çıktı!

Onaylanan tasarıda ayrıca, dijital varlıkların ve kripto paraların satışından elde edilen gelirlerden alınacak vergi oranları da belirlendi.

Buna göre, gelirler üzerinden alınacak vergi oranı dijital varlık işlemlerindeki mevcut oran %20 olacaktır. Onaylanan tasarıya göre, vergi Rus şirketleri için %13, yabancı şirketler için %15 olarak belirlendi.

Milletvekilleri tarafından onaylanan taslağın üst meclis tarafından gözden geçirilmesi ve yasalaşması için de Rusya devlet başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanması gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları