Kripto HaberleriBitcoinRusya'dan Kripto Para Açıklaması! Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edilecek Mi?

Rusya’dan Kripto Para Açıklaması! Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kabul Edilecek Mi?

Takip et

Kripto para birimleri ile ilgili regülasyon çalışmaları yürüten Rusya’da Başbakan Mihail Mişustin bugün gerçekleşen Devlet Duması’nda kripto paralar ile ilgili konuştu.

Mişustin, Rusya hükümetinin Merkez Bankası’nın kripto para birimlerinin ülkede yasal ödeme olarak kullanılamayacağı görüşünü desteklediğini söyledi.

Kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kabul edilmesine karşı olduğunu belirten Mişustin kripto para madenciliğinin araştırılabileceğini ifade etti.

“Kripto para birimlerinin bir ödeme veya para aracı olarak tanınmasına karşıyız. Ancak başta sabit sermaye olmak üzere yatırımı teşvik etmek için kripto para madencilik konusunu tartışabileceğimizi düşünüyoruz.”

Geçtiğimiz ay, ülkede kripto para madenciliğinin yasallaştırılması gerektiğini söyleyen Rusya Ticaret Odası Başkanı Sergey Katyrin, maliye bakanı Anton Siluanov’a kripto para madenciliğinin bir şirket statüsüne yükseltilmesini ve “gri bölgeden” çıkarılmasını öneren bir mektup yazmıştı.

Kripto para madenciliği alanında daha fazla netlik olması gerektiğini belirten Seegey Katyrin, ayrıca bir ödeme aracı olarak kripto para biriminin yasal statüsünün de belirlenmesi gerektiğini dile getirmişti.

İlgili Haber
Rusya Ticaret Odası Kripto Para Madenciliğinin Yasal Olmasını İstiyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de kripto paraları ve madenciliği yasaklamak isteyen Merkez Bankası ile onları düzenlemek isteyen Maliye Bakanlığı’nın ortak bir noktada buluşmasını istemiş ve kripto para madenciliği konusunda Rusya’nın avantajlı olduğunu belirtmişti.

İlgili Haber
"Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları