BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberlerKripto ParaKripto Para Madenciliği

Rusya Ticaret Odası Kripto Para Madenciliğinin Yasal Olmasını İstiyor!

Rusya'dan kripto para birimlerine ilişkin olumlu açıklamalar geliyor.

Rusya Merkez Bankası kripto para madenciliği dahil olmak üzere tüm kripto para işlemlerinin yasaklanmasını önerirken Rus üst düzey yetkililer kripto para alanında düzenleme yapılmasından yana.

Bu bağlamda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de hükümetin kripto para madenciliğini ve işlemlerini kontrol etme önerisini destekleyerek merkez bankasının yasaklama teklifini reddetmişti.

İlgili Haber
"Putin Bitcoin ve Kripto Para Yasaklarını Reddediyor!"

Son olarak kripto düzenlemeleri ile ilgili bir öneri de Rusya Ticaret Odası Başkanı Sergey Katyrin’den geldi.

Rus haber kaynağı Tass’ın haberine göre Sergey Katyrin, Maliye Bakanı Anton Siluanov’a kripto para madenciliğinin bir şirket statüsüne yükseltilmesini ve “gri bölgeden” çıkarılmasını öneren bir mektup yazdı.

Mektubun bir kopyasının kendisinde olduğunu söyleyen Tass, Katyrin’in mektupta şu ifadeleri kullandığını söyledi:

“Mevcut mevzuatta önemli revizyonlar yapmak ve ayrıca bir tür ticari faaliyet olarak kripto para madenciliğinin yasal statüsünü belirleyecek ve bu faaliyetin belirsiz olmaktan çıkarılmasını mümkün kılacak bir dizi yeni düzenleme yapmak gerekli görünüyor.”

Kripto Para Alanında Daha Fazla Netlik Gerekiyor!

Kripto para madencileri tarafından üretilen kripto paraların yasal statüsü ile piyasadaki dolaşımı konusunda daha fazla netlik olması gerektiğini belirten Başkan Katyrin, ayrıca bir ödeme aracı olarak kripto para biriminin yasal statüsünün de belirlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Rus rublesinin ulusal para birimi olarak yasal statüsünün hiç bir zaman sorgulanmaması gerektiğini vurgulayan Katyrin, şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin de bir değeri olduğunun kabul edilmesi gerekiyor.

Bu bağlamda da kripto paraların bir ödeme yönteminden ziyade dijital bir değer temsili olarak kabul edildiği ve mallar için kripto para birimi değişiminin bir takas işlemi olarak kabul edildiği ülkelerin deneyimini incelemek faydalı olacaktır.”

İlgili Haber
Rusya'nın Kripto Paralar Konusundaki Yol Haritası Hazır!

*Yatırım tavsiyesi değidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu