Kripto HaberleriHaberlerSabancı ve Koç Holding'den Kripto Para: TCcoin

Sabancı ve Koç Holding’den Kripto Para: TCcoin

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sabah’ın haberine göre, Sabahcı ve Koç Holding kripto para üretimi için ortak bir şirket kurmak üzere kolları sıvadı. Projenin isminin ise TCcoin olacağı ifade edildi.

Proje gerçeleşir ise girişimcilerin ya da kim olduğu bilinmeyen şirketlerin çıkardığı kripto para devrimi bitecek açıklamalarına yer verildi. Proje sahibi Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, kripto paranın güvenililiğini göstermek için büyük holdinglere teklif götürüldüğünü ve onlardan da olumlu yanıt geldiğini dile getirdi. Holdinglere ortak bir şirket kurmak yönünde çalışmaların başlatıldığını ifade eden Manas, ” Bu projeyi başlatmamızla beraber dünyada ilk kez büyük holdinglerin arkasında olduğu bir kripto para kullanıma sunulmuş olacak” açıklamasında bulundu.

TCcoin Ürün Alışverişlerinde Kullanılabilecek

Holdinglerin desteği ile çıkarılacak olan TCcoin, ürün alışverişlerinde de kullanılabilicek. Koç Holding’in hali hazırda üretmiş olduğu ev aletlerinden benzin istasyonlarına kadar bir çok ürün bu kripto para ile satılabilecek. Aynı Koç Holding gibi, Sabahcı Holding’in de tüketicilere ürünlerini bu şekilde satacağı ifade ediliyor. Manas yaptığı açıklamada projedeki şirketler ile ortaklık kurulmasının sebebini; “Bugün Türkiye’de ICO süreci yapılabilir. Bunla iglili bir yasal engel yok. Fakat biz yine de büyük şirketler ile beraber bunu yapmak istiyoruz. Ancak böyle birlikte hareket edilirse bu iş olur.” diyerek açıkladı.

Açıklamlarına devam eden Alphan Manas:

“Holdingler ile bu proje yapıldığında, kripto paralar yatırımcının güvenini kazanacak. Arkasında bir otoritenin olmadığı kripto paralar insanlar tarafından saadet zinciri gibi algılanıyor ve biz bu algıyı kıracağız ” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin kripto parası olma yolunca ICO sürecine giren Nexpara, yaşadığı kanunsal engeller ile piyasadan çekilmişti. Bu yeni yerli kripto para girişiminin nasıl yürütüleceğini ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz. Fakat yapılan açıklamalara ve destek verek holdinglere bakıldığında başarılı olacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları