Haberler

Sabancı ve Koç Holding’den Kripto Para: TCcoin

Sabah’ın haberine göre, Sabahcı ve Koç Holding kripto para üretimi için ortak bir şirket kurmak üzere kolları sıvadı. Projenin isminin ise TCcoin olacağı ifade edildi.

Proje gerçeleşir ise girişimcilerin ya da kim olduğu bilinmeyen şirketlerin çıkardığı kripto para devrimi bitecek açıklamalarına yer verildi. Proje sahibi Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, kripto paranın güvenililiğini göstermek için büyük holdinglere teklif götürüldüğünü ve onlardan da olumlu yanıt geldiğini dile getirdi. Holdinglere ortak bir şirket kurmak yönünde çalışmaların başlatıldığını ifade eden Manas, ” Bu projeyi başlatmamızla beraber dünyada ilk kez büyük holdinglerin arkasında olduğu bir kripto para kullanıma sunulmuş olacak” açıklamasında bulundu.

TCcoin Ürün Alışverişlerinde Kullanılabilecek

Holdinglerin desteği ile çıkarılacak olan TCcoin, ürün alışverişlerinde de kullanılabilicek. Koç Holding’in hali hazırda üretmiş olduğu ev aletlerinden benzin istasyonlarına kadar bir çok ürün bu kripto para ile satılabilecek. Aynı Koç Holding gibi, Sabahcı Holding’in de tüketicilere ürünlerini bu şekilde satacağı ifade ediliyor. Manas yaptığı açıklamada projedeki şirketler ile ortaklık kurulmasının sebebini; “Bugün Türkiye’de ICO süreci yapılabilir. Bunla iglili bir yasal engel yok. Fakat biz yine de büyük şirketler ile beraber bunu yapmak istiyoruz. Ancak böyle birlikte hareket edilirse bu iş olur.” diyerek açıkladı.

Açıklamlarına devam eden Alphan Manas:

“Holdingler ile bu proje yapıldığında, kripto paralar yatırımcının güvenini kazanacak. Arkasında bir otoritenin olmadığı kripto paralar insanlar tarafından saadet zinciri gibi algılanıyor ve biz bu algıyı kıracağız ” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin kripto parası olma yolunca ICO sürecine giren Nexpara, yaşadığı kanunsal engeller ile piyasadan çekilmişti. Bu yeni yerli kripto para girişiminin nasıl yürütüleceğini ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz. Fakat yapılan açıklamalara ve destek verek holdinglere bakıldığında başarılı olacağa benziyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu