Metaverse

Sağlık Devi CVS Health, Metaverse Üzerinde Sanal Sağlık Hizmetleri Vermeye Hazırlanıyor!

ABD'nin en büyük sağlık şirketlerinden biri olan CVS Health, Metaverse üzerinde sanal sağlık hizmetleri verecek.

CVS Health, Metaverse’ün ilk eczanesi olmaya hazırlanıyor.

Eczane ve sağlık hizmetleri şirketi, Walmart ve Nike gibi büyük şirketlere katılarak sanal ürünler ve NFT’ler satmak, buna ek olarak sağlık hizmetleri sunabilmek için bir ticari marka başvurusunda bulundu.

İlgili Haber
Perakende Devi Walmart, Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor!

“Reçeteli İlaçlar, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri NFT Olarak Sunulabilir”

ABD Patent Ticaret Ofisi’ne yaptığı başvuruda CVS, logosunu ticari marka haline getirmek ve çevrimiçi bir mağazanın yanı sıra “reçeteli ilaçlar, sağlık, güzellik ve kişisel bakım ürünleri” dahil olmak üzere indirilebilir sanal ürünler sunmak istediğini bildirdi.

Şirketin 28 Şubat tarihinde yaptığı ticari marka başvurusu, kısa bir süre önce ABD Patent Ofisi’nin web sitesinde görüntülenebilir hale geldi.

Bununla birlikte CVS, mağaza içlerinde sunduğu sağlık hizmetlerini ve uzaktan sağlık platformunu sanal ortama taşımayı hedefliyor.

Şirketin ticari marka başvurusunda beslenme ve sağlıklı yaşam koçluğu, acil olmayan medikal tedavi hizmetleri, sağlıklı yaşam programları, beslenmeyle ilgili danışmanlık hizmetleri, sağlıklı yaşam tarzı hizmeti sağlamayı amaçladığını bildirdi.

Ticari marka avukatı Josh Gerben, Facebook’un adını Meta olarak değiştirdiğini açıklamasından bu yana kurumsal metaverse başvurularında bir artış olduğunu söyledi:

“Fortune 500 listesindeki tüm şirketler ‘kripto paralar ve Metaverse gibi yeni platformlarda nasıl hareket edeceğiz’ düşüncesiyle ticari marka başvurularında bulunmaya başladı. Buna rağmen geçtiğimiz birkaç aydır CVS’ninki gibi sanal sağlık kliniği temalı hiçbir başvuru görmedim.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu