Kripto HaberleriBorsaSam Bankman-Fried'ın Kefalet Şartları Belli Oldu: İnternet Erişimi Yasaklandı!

Sam Bankman-Fried’ın Kefalet Şartları Belli Oldu: İnternet Erişimi Yasaklandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Pazartesi günü dosyalanan mahkeme belgelerine göre, kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in avukatları, ABD savcılarıyla yeni kefalet koşulları üzerinde anlaştı.

Sam Bankman-Fried’in Avukatları Ve Savcılar Önerilen Kefalet Koşulları Üzerinde Anlaştı

FTX kurucusuna internet erişimi olmayan yeni bir telefon ve sınırlı işlevselliğe sahip bir dizüstü bilgisayar verilecek.

New York Güney Bölgesi Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ın onayına sunulan koşullar arasında, Bankman-Fried’a internet erişimi olmayan ve kısa mesajlar ve sesli aramalarla sınırlı olacak yeni bir telefon verilecek.

Kendisine ayrıca, sadece onaylı web sitelerine erişmesine izin verilecek sınırlı işlevselliğe sahip yeni bir dizüstü bilgisayar sağlanacak.

FTX kurucusunun evinde kalacağı Bankman-Fried’in ebeveynleri, oğullarının kendi cihazlarını kullanmasına ya da izin verilmeyen cihazları eve getirmesine izin vermemeyi kabul etti.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance'den Dava Sonrası İlk Açıklama: 'Beklenmedik Ve Hayal Kırıklığı!'

İlk olarak bu ayın başında önerilen bu koşullar, Bankman-Fried’in kefaletle serbest bırakıldığı sırada tanıklarla iletişime geçmeye çalıştığına dair şüphelerin ardından geldi.

Bankman-Fried, Ekim ayında yargılanacağı telekulak dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamalarını kabul etmemişti.

Bankman-Fried’e yönelik suçlamalar, FTX’in platformunda listelenen bir tokenin fiyatını manipüle ettiği iddialarından kaynaklanıyor.

Söz konusu tokenin FTX’in platformunda 10 milyon dolarlık bir vadeli işlem sözleşmesini kapatmak için kullanıldığı ve Bankman-Fried’ın fiyatını yükseltmek için token için büyük alım emirleri verdiği iddia edilmişti.

Aralık ayında tutuklanmasının ardından Bankman-Fried, Kaliforniya Palo Alto’daki evlerini teminat olarak gösteren ailesinin de imzaladığı 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılmıştı.

Öte yandan SBF hakkında bugün yeni bir iddianame daha öne sürüldü.

İlgili Haber
FTX Eski CEO'su Sam Bankman Fried Hakkında Yeni İddianame: "Çin'e Rüşvet Verdi!"

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları