Kripto HaberleriAltcoinŞanghay Yükseltmesi Ethereum'daki (ETH) Satış Baskısı Artıracak Mı? Coinbase Raporu!

Şanghay Yükseltmesi Ethereum’daki (ETH) Satış Baskısı Artıracak Mı? Coinbase Raporu!

Coinbase son Ethereum raporunda yeni risklere dikkat çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, SEC’in Kraken’in staking hizmetlerini durdurmasının ardından Ethereum’daki satış baskısına ilişkin belirsizliklerin arttığını belirtti.

Coinbase tarafından yayınlanan son raporda Kraken’in staking hizmetlerini durdurmasının ve Mart ayında Ethereum blok zincirinde gerçekleşecek bir sonraki yükseltme olan Şanghay hard forkunun aynı anda gerçekleşiyor olmasının Ethereum üzerindeki belirsizliği artırdığını ifade etti.

Şanghay Hard Forku fiyat için neden önemli: ETH 2.0 için stake edilmiş ve şuan da kilitli olan Ethereum’larn ilk kez geri çekilmesine izin verecek. Yaklaşık 16 milyon kilitli ETH çekilebilir duruma gelecek.

Rapora göre Kraken’in Ethereum havuzlarında stake edilen miktar stake edilen Ether arzının yaklaşık %7’sini oluşturuyor.

Kurumsal araştırma başkanı David Duong’a göre, Şanghay hard forku ile ETH’ler çekilebilir olduğunda Kraken tarafından unstake edilecek Ethereum minumum 350 bin, maximum 1.145 milyon olacak bir potansiyele sahip.

ETH Şanghay Yükseltmesi Fiyatı Nasıl Etkileyecek

Raporda Ethereum‘ların kilitlerinin açılmasıyla bir satış baskısı oluşup oluşmayacağı konusunda kesin ifadelere yer verilmedi.

Piyasada risk iştahının düşük olduğu Aralık ayında Şanghay yükseltmesine ilişkin endişelerin daha büyük olduğu ancak piyasadaki yükselişle birlikte bu duyarlılığında azaldığı ifade edildi.

Bu noktada kilitlerin açıldığı dönemde (Mart ortası) makro ekonomik görünüm satış baskısı konusunda belirleyici olabilir. Hisse senedi piyasalarında satışlar derinleşirse, ETH kilitleri açılan yatırımcılar da riskten kaçmak için bu ETH’leri satabilir.

Coinbase raporuna göre kilitlerin açıldığı dönemde risk iştahı yüksek olursa, market kilidi açılan Ethereum’ları dengelemenin çok daha ötesinde bir taleple karşılaşabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları