Bitcoin

SEC: Bitcoin ETF’si Hakkında 2019 Yılı Şubat Ayının 27. Günü Karar Verilecek

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yeni açıklama.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetiminden bugün yapılan resmi açıklamada kripto paralar konusunda alınacak olan en önemli kararın ETF olduğu ve daha fazla zamana ihtiyaç olduğu gerekçesi ile 2018 yılında ETF kararı verilmeyecek olduğu açıklandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF’si tarihi konusunda son kararın 2019 Şubat ayı 27. günü olacak olduğunu ve bu tarihin karar vermek için belirlenmiş en son tarih olduğunu, bir kez daha erteleme yapılmayacak olduğunu kuvvetle muhtemel olarak kararın en geç bu tarihte alınacak olduğunu açıkladı.

Bir süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından verilen ETF kararının ne zaman verileceği konusunda beklentiler oluşmuş ancak bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığından ve sürekli tarih verilmeden geçiştirildiğinden dolayı yatırımcılar bu duruma tepki göstererek, kripto paralar üzerinde SEC manüplasyonunun az da olsa olduğunu düşünmeye başlamışlardı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından alınacak olan Bitcoin ETF’si kararının 27 Şubat’a kadar alınması ise ortaya büyük fiyat düşüşlerini arkasında getirebilecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu