blank
BitcoinHaberler

SEC, Bitcoin Vadeli İşlemleri İçin Yatırımcı Bülteni Yayınladı!

SEC Bitcoin ve kripto para uyarılarına devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin vadeli işlemlerine ilişkin yatırımcı bülteni yayınladı.

Açıklamada SEC bünyesinde çalışan bir çok yatırımcı ofisinin Bitcoin vadeli işlem piyasalarına maruz kalan yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdığı belirtildi.

“Yatırımcılar vadeli işlem piyasaları da dahil olmak üzere Bitcoin’in oldukça spekülatif bir yatırım olduğunu anlamalıdır. Bitcoin’in ve Bitcoin vadeli işlem piyasalarının oynaklığı, yasal düzenleme eksikliği, dolandırıcılık vakaları ve manipülasyon potansiyeli göz önünde bulundurulmalıdır.”

Bültende Bitcoin’in bir emtia olduğu vurgulanarak emtia vadeli işlemlerinin CFTC tarafından düzenlenen borsalarda gerçekleşmesi gerektiği belirtildi.

“Bitcoin, blok zinciri teknolojisine dayanan bir varlıktır. Bitcoin “sanal para birimi” veya “kripto para birimi” olarak da adlandırılabilir.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, gelecekte belirli bir tarihte belirli bir fiyattan belirli miktarda Bitcoin almak veya satmak için standartlaştırılmış bir anlaşmadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Bitcoin bir emtiadır ve emtia vadeli işlemlerinin CFTC tarafından düzenlenen ve denetlenen vadeli işlem borsalarında gerçekleşmesi gerekir.”

Yatırımcıların Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmadan önce değerlendirmeleri gereken hususlar şu şekilde belirtildi:

  • Yatırımcının Risk Toleransı
  • Fonun Risklerinin Açıklanması
  • Yatırımın Potansiyel Kaybı
  • Yatırım Sonuçlarındaki Fark
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu