Bitcoin

SEC, Kripto Para Şirketlerine “Af” Olmayacağını İlan Etti!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para şirketlerine af verilmeyeceğini belirtti.

Kripto para şirketlerinin zaten küresel regülasyonlarla boğuştuğu bir anda gelen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) açıklaması, kripto para yatırımcılarını daha da korkutmuş olabilir. Reuters tarafından aktarılan bilgilere göre SEC olası bir durumda kripto para şirketlerine hiçbir şekilde af imkanı sunulmayacağını vurguladı.

SEC, Kripto Para Şirketlerini Üstü Kapalı Tehdit Etti

Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Söz konusu karar, kripto para sektöründeki şirketlerin veya kişilerin federal menkul kıymet yasalarını ihlal etmeleri durumunda, regülatör ile anlaşmaya varmak istemesi durumunda affedilmeyeceği anlamına gelmekte. SEC, kripto para sektörünü regüle etmek istemesine karşın regülasyonları tam olarak açıklamaması ile eleştirilmekte ve bu durum 10 yıldır sürüyor.

SEC’nin şimdi ise kripto para şirketlerine normal finans şirketlerinde olduğu gibi af tanımayacak olması durumu iyice sıkıntılı bir hale getirmekte.

Ripple’a dava açan ve Ripple’a karşı da “dava yolu ile regülasyon” yöntemini kullanan SEC, af olmayacağını açıklaması ile de kripto para şirketlerinin “kendi kendisini” regüle etmesini istiyor gibi gözüküyor.

İlgili Haber
"SEC Davası Ripple'ı (XRP) Engelleyemedi, ABD Dışındaki Büyüme Devam Ediyor"

SEC’nin hukuk departmanının yöneticilerinden olan Gurbir S. Grewal da konu hakkında yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

Ürününüzü veya şirketinizi kaydettirin ve bizden sizin kripto para lending ürünlerinizin altında duran milyarlarca dolarlar ile ihlal ettiğiniz menkul kıymet yasalarını görmezden gelmemizi bekleyin. Bu olmayacak.”

SEC, önümüzdeki aylarda regülasyonları bir üst seviyeye çıkartıp baskıyı arttırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu