Haberler

SEC, Kripto Paralar Hakkında Keskin Önlemler Almaya Zorlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin korkulan kurumu sert/keskin adımlar atmaya başladı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son günlerin en fazla korkulan isimleri arasında tekrar adını alevlendirdi. iki ICO’ya binlerce dolarlık cezanın gündeme gelmesi ve son günlerde kripto para projelerini daha fazla hedefinde tutuyor/inceliyor olması dolayısı ile korkulan beklentilerin gerçek olmaya başlaması piyasada bulunan ve bu kategoride iş yapan kripto para borsaları, koin tüccarları ve daha birçok kişinin işinin elinden gidebilecek olduğu, yüksek kazançlı işlerin olduğu kripto para sektörünün SEC tarafından ”darbe” vurulabilecek olduğu endişesi sardı.

SEC yönetimi bir süre önce ABD yönetimine gelen senato eleştirilerinden hemen sonra kripto paraları incelediklerini ve tehdit olmasına izin vermediklerini ve tüm piyasayı/sektörü kontrol altında tutmaya dikkat ettiklerini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından ABD’li senatörler kripto paraların tehdit olabilecek olduğunu ve ABD’nin bu konuda ilk adımları atarak gereken önlemleri alması uyarısında bulunarak SEC’i daha hızlı hareket etmesi konusunda uyarmışlardı.

Bugün bu noktada ise SEC tarafından atılan adımların ABD’li senatörlere bir yanıt mı, yoksa ciddi bir tehdit dolayısı ile mi olduğunu bilmek mümkün değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu