HaberlerKripto Para

SEC: “Kripto Paralar Oyun Değildir!”

SEC, kripto para yatırımcıları uyaran bir reklam filmi yayınladı.

Kripto para birimlerinin yatırımcı korunmasından eksik olduğunu düşünen ve her fırsatta eleştiren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para yatırımcılarını uyaran bir reklam filmi yayınladı.

Kamu sporu niteliğinde olan reklam filminde “Yatırım bir oyun değildir” mesajına yer verildi.

SEC’in yayınladığı bu videoların amacı yatırımcıları yatırım yapmadan önce araştırmaya teşvik etmektir.

Yayınlanan reklamda sahte bir sunucu bulunuyor ve yatırımcılardan şüpheli bir yatırım için seçim yapmasını istiyor.
Sunulan seçimler arasında “amcanızdan hisse senedi püf noktaları”, “mem hisse senetleri” ve “kripto aya çıkıyor” etiketli çeşitli kareler yer alıyor.

Reklamın devamında bir yarışmacı “ünlülerin onayını alacağım” şeklinde cevap verirken, sahte bir ünlü ise “kripto para satın almalısın, güven bana – ben bir aktörüm” şeklinde cevap veriyor.

Bu bağlamda SEC, kamu spotu niteliğindeki reklamında son zamanlarda kripto para fenomenliği yapmaya çalışan ünlüleri hedef aldı.

SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Yatırımcıların yatırımlarında dikkatli olmaları ve bu konuda kendilerini eğitmek için zaman ayırmaları gerekmektedir. Zira bu konu her zamankinden daha önemli.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu