binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSEC Reddettiği Bitcoin ETF Başvurularını Tekrar Gözden Geçirecek

SEC Reddettiği Bitcoin ETF Başvurularını Tekrar Gözden Geçirecek

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bu sene ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) yapılan Bitcoin ETF başvuruları kripto para piyasalarının gündeminde. Özellikle 2018 içerisinde yaşanan sert düşüşlerin ve dibi görmelerin en büyük sebeplerinden birisi Bitcoin ETF başvurularının reddedilmesi.

SEC en son dün itibarı ile ProShares’in yaptığı fiziksel olmayan Bitcoin ETF başvurusunu, piyasanın dolandırıcılık ve manipülasyonlara açık olması gerekçesiyle reddetmişti.

İlgili Haber  SEC Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

SEC şu ana kadar reddettiği 9 Bitcoin ETF’sini tekrar gözden geçirecek

SEC’in websitesinde yapılan açıklamaya göre Bitcoin ETF‘si ile ilgili toplamda 9 adet red kararının tekrar incelemeye alınacağı duyuruldu. İncelemelerin ne zaman yapılacağı bilinmemekle birlikte sonucunun ne olacağını kestirmek pek mümkün değil. Toplulukta çoğu kişi verilecek olan kararların olumsuz olcağını düşünse de bu hamle piyasa için umut verici ve olumlu karşılanabilir.

Ayrıca CBOE‘nin yaptığı Bitcoin ETF başvurusu topluluk tarafından kabul edilmesi en mümkün olan başvuru olarak gösteriliyor.

Bir çok analiste göre olası bir Bitcoin ETF başvurusunun kabul edilmesi, özellikle kurumsal yatırımcının ve kripto paralara güvenmeyen kesmin piyasaya girmesi demek. Bu durumda kripto para piyasalarının boğa sezonuna geçecek olduğu çoğu kişi tarafından öngörülen bir durum.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail