blank
BitcoinHaberlerKripto Para

SEC Reddettiği Bitcoin ETF Başvurularını Tekrar Gözden Geçirecek

Bu sene ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) yapılan Bitcoin ETF başvuruları kripto para piyasalarının gündeminde. Özellikle 2018 içerisinde yaşanan sert düşüşlerin ve dibi görmelerin en büyük sebeplerinden birisi Bitcoin ETF başvurularının reddedilmesi.

SEC en son dün itibarı ile ProShares’in yaptığı fiziksel olmayan Bitcoin ETF başvurusunu, piyasanın dolandırıcılık ve manipülasyonlara açık olması gerekçesiyle reddetmişti.

İlgili Haber  SEC Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

SEC şu ana kadar reddettiği 9 Bitcoin ETF’sini tekrar gözden geçirecek

SEC’in websitesinde yapılan açıklamaya göre Bitcoin ETF‘si ile ilgili toplamda 9 adet red kararının tekrar incelemeye alınacağı duyuruldu. İncelemelerin ne zaman yapılacağı bilinmemekle birlikte sonucunun ne olacağını kestirmek pek mümkün değil. Toplulukta çoğu kişi verilecek olan kararların olumsuz olcağını düşünse de bu hamle piyasa için umut verici ve olumlu karşılanabilir.

Ayrıca CBOE‘nin yaptığı Bitcoin ETF başvurusu topluluk tarafından kabul edilmesi en mümkün olan başvuru olarak gösteriliyor.

Bir çok analiste göre olası bir Bitcoin ETF başvurusunun kabul edilmesi, özellikle kurumsal yatırımcının ve kripto paralara güvenmeyen kesmin piyasaya girmesi demek. Bu durumda kripto para piyasalarının boğa sezonuna geçecek olduğu çoğu kişi tarafından öngörülen bir durum.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu