Kripto HaberleriHaberlerSEC-Ripple (XRP) Davasında Flaş Gelişme: Yargıç, SEC'in Talebini Reddetti!

SEC-Ripple (XRP) Davasında Flaş Gelişme: Yargıç, SEC’in Talebini Reddetti!

Takip et

XRP-SEC davası yargıcı Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) avukat-müvekkil mahremiyeti taleplerini reddederek düzenleyici kuruma bir darbe vurdu. Netburn, “Belgelerin sunulması gerekiyor” dedi.

Avukat James K. Filan, Mahkemenin Kararının SEC İçin “Ağır Bir Darbe” Anlamına Geldiğini İddia Etti

XRP davasını yakından takip eden savunma avukatı James K. Filan kararı bir “ağır darbe” olarak nitelendirdi.

SEC, eski üst düzey yetkili William Hinman tarafından yapılan meşhur Ethereum konuşmasıyla ilgili dahili belgeleri saklamak için avukat-müvekkil mahremiyetine başvurmak istemişti.

Davacı başlangıçta müzakere süreci ayrıcalığını savunmaya çalıştı, ancak kurum Ocak ayında bu girişimini geri çekti. Mahkeme, üçüncü şahıslardan bilgi toplamanın mahrem bir faaliyet olarak nitelendirilemeyeceğine karar verdi.

Nisan ayı sonunda SEC, avukat-müvekkil mahremiyetini ileri sürerek Hinman’ın e-postalarını gizli tutmak için bir girişimde daha bulundu.

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Gelişme: SEC Mahkemeye Yeni Bir Mektup Gönderdi!

SEC, Hinman’ın Konuşma Belgelerinin XRP Davası İçin Gizli Tutulmasını Savunuyordu

Davacı, söz konusu belgelerin “gizli bilgileri” yansıttığını savunarak, Hinman’ın kendisine hukuki danışmanlık sağlayan SEC avukatlarının müvekkili olarak tanınması gerektiğini ekledi. SEC ayrıca, konuşma taslağını hazırlamanın sıradan bir vatandaş olarak Hinman’ın kullanımına açık olmayacağını vurguladı.

Ancak sanıklar Hinman’ın kurumun avukatlarının müvekkili olmadığını iddia etti.

Yargıç, konuşmanın kripto para düzenlemesiyle ilgili olmadığını savunurken aynı zamanda Hinman’ın SEC danışmanından yasal tavsiye aldığını iddia ederek SEC’i “ikiyüzlülükle” suçladı. Netburn, ajansın hukuki pozisyonlarını “istediği hedefe ulaşmak için” benimsediğini de sözlerine ekledi.

Mahkeme, “Kanıtlar, konuşmaların ağırlıklı amacının hukuki tavsiye vermek olmadığını ortaya koyuyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları