Bitcoin

SEC Üyesi: Bitcoin ETF’si Kaçınılmazdır!

SEC Komisyon üyesi Robert J. Jackson Jr.'den açıklama

SEC Komisyon üyesi Robert J. Jackson Jr., kripto para sahiplerinin 27 Şubat tarihinde verilmesi beklenen Bitcoin ETF’si kararı hakkında uzun süren sessizlik sonrasında resmi olarak aradan geçen sürede açıklama yapan ilk kişi oldu.

ABD’de federal hükümetin kapalı olması sebebiyle Şubat ayında SEC tarafından verilmesi beklenen ETF kararı hakkında bir süredir ”karar verilemeyecek” endişesi vardı. 2018 yılından bugüne dek geçen sürede kripto para birimlerinin geleceğini etkileyecek olan Bitcoin ETF kararı hakkında son iddia ise ABD Başkanı Donald Trump’ın 15 Şubat’ta tekrar federal hükümeti kapatması durumunda SEC’in kararının nasıl etkilenecek olduğu endişesi sarmıştı.

”Bitcoin ETF’si kaçınılmaz!”

SEC Komisyon üyesi Robert J. Jackson Jr., Bitcoin ETF’sinin kaçınılmaz olduğunu ve er ya da geç SEC tarafından bir Bitcoin ETF’si hakkında resmi olarak onay kararı verilecek olduğunu ifade etti. Bitcoin ETF’si kararının Şubat 27’sinde verilip verilmeyecek olduğu hakkında ise resmi bir açıklama yok. SEC’in üyeler ile birlikte Bitcoin ETF’si kararı hakkında resmi bir karar vereceği ve 27 Şubat’ta bu kararı vermiş olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu